Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Estonya’nın Estcoin projesi rafa kalktı

Estonya’nın kendi dijital para birimini oluşturmayı düşündüğü haberleri, Başkan Mario Draghi’ye kadar ulaştı. Draghi, devlet para biriminin Euro bölgesi içinde geçerli olmadığına dikkat çekti ve şunu söyledi: “Hiçbir üye devlet kendi para birimini sunamaz. Euro bölgesinin para birimi Euro’dur.” Fikir ilk önce Estonya e-ikamet programının başkanı Kaspar Korjus’dan geldi ve Estonya’nın kendi dijital para birimini oluşturabileceğini öne sürdü. Estonya’nın bu hamlesi, dijital para birimleri için olumlu olacak ve genel kabulü göstermesi açısından önem taşıyacaktı. Ancak ulusal dijital para biriminin potansiyel...

Estonya’nın kendi dijital para birimini oluşturmayı düşündüğü haberleri, Başkan Mario Draghi’ye kadar ulaştı. Draghi, devlet para biriminin Euro bölgesi içinde geçerli olmadığına dikkat çekti ve şunu söyledi:

“Hiçbir üye devlet kendi para birimini sunamaz. Euro bölgesinin para birimi Euro’dur.”

Fikir ilk önce Estonya e-ikamet programının başkanı Kaspar Korjus’dan geldi ve Estonya’nın kendi dijital para birimini oluşturabileceğini öne sürdü. Estonya’nın bu hamlesi, dijital para birimleri için olumlu olacak ve genel kabulü göstermesi açısından önem taşıyacaktı.

Ancak ulusal dijital para biriminin potansiyel yararlarına karşın Euro Bölgesi, Estcoin’e imkan vermiyor. Avrupa’da kendi dijital para birimini ihraç eden bir hükümet fikri şimdilik rafa kalkmış durumda.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl