641 Ether 8 yıl sonra ilk kez hareket etti

Geçtiğimiz günlerde 116 milyon dolarlık Ether'lerini 8 yıl sonra hareket ettiren bir hesabın ardından, yine Ether ICO'suna katılan bir başka hesap da yıllar sonra ilk kez 1.2 milyon dolar değerde 641 Ether'i transfer etti.

ethereum

Ethereum ICO’suna katılan bir yatırımcı 8 yıl sonra Ether’lerini hareket ettirdi. Lookonchain’in paylaştığı bilgilere göre 1.2 milyon dolar değerde olan 641 Ether, stake edilmek üzere transfer edildi.

Yatırımcının ICO döneminde 0.31 dolardan Ether aldığı ve toplamda 2 bin adet ETH elde ettiği ifade edildi. Ether’lerin tümünün bugünkü değeri ise yaklaşık 3.7 milyon dolar civarında bulunuyor. Ethereum yatırımcısı bu ETH’leri yaklaşık 2922 gün önce almıştı.

Kripto para takipçileri, bu transferlerden bu yaz birkaç kez daha gördüler. Birçok erken dönem Bitcoin ve Ether yatırımcısı, yatırımlarını uzun yıllar sonra ilk kez bu aylarda transfer ettiler.

Hatırlanacağı üzere 2015 yılında 61 bin 216 adet ETH için 19 bin dolar ödeyen bir kişi yine 8 yıl sonra 19 Temmuz’da bu varlıklarını ilk kez hareket ettirmişti. 116 milyon dolar değerde olan Ether’ler, Kraken borsasına taşınmıştı.

Bu tür transferler soğuk cüzdanlardan genelde satış yapmak için çıkarılıyor. Ancak Ethereum’un PoS sistemine geçmesi ve “stake” şansı vermesi, elinde yüklü miktarda ETH bulunan yatırımcıların pasif gelir elde etmesine de olanak tanıdığı için bu yöntem de son dönemlerde tercih edilmeye başlanmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl