Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ünlü yatırım fonu yöneticisi Paul Tudor Jones: Bitcoin güvenilir ve tutarlı bir varlık

Dolar milyarderi işadamı ve serbest fon yöneticisi Paul Tudor Jones, Bitcoin'i dürüst, tutarlı ve güvenilir bir varlık olarak tanımladı. Ünlü yatırımcı, "Bitcoin matematiktir ve matematik hep hayatımızdaydı." dedi.

Amerikan CNBC televizyonunda FED’in para politikası, çarşamba günkü toplantı ve kripto paralarla ilgili konuşan ünlü serbest fon yatırımcısı Paul Tudor Jones, FED’in açıklamasını bekleyeceğini ve ona göre hareket edeceğini söyledi.

Jones’un CNBC’deki açıklamalarının önemli bölümü şu şekilde:

“FED, ‘Her şey yolunda’ derse altın ve kriptoya yöneleceğim”

İlk önce çarşamba günkü FED açıklamasını bekleyeceğim. Eğer hiçbir hamle gelmezse, ‘Her şey yolunda, biz doğru yoldayız’ derlerse bu, enflasyon için açık bir yeşil ışık olacaktır. O zaman altın ve kripto para gibi emtialara yöneleceğim. 70’lerde olduğu gibi perakende yatırımcı enflasyon konusunda endişelenirse, enflasyon ciddi şekilde artabilir. Ben belki de dünyadaki en muhafazkar, risk almayı sevmeyen yatırım fonu yöneticisiyim. Bir yatırım fonu yöneticisi riski zaten sevmez. Enflasyonun geçici olduğunu tartışmak bile beni gergin yapıyor. Ben dünyayı bu şekilde görmüyorum.

“Bitcoin dürüst, güvenilir, tutarlı ve yüzde 100 kesin bir varlık”

Ben Bitcoin’i seviyorum. Bakın Bitcoin matematiktir ve matematik hep hayatımızdaydı. Bundan sonraki 2 bin senede de 2 artı 2, 4 edecek. Ben dürüst, güvenilir, tutarlı ve yüzde 100 kesin bir varlığa yatırım yapma fikrini seviyorum. Bitcoin bana kesinliğe yatırım yapma hissiyatı veriyor. Bitcoin’i portföy çeşitlendirici olarak beğeniyorum.

“Portföyümde yüzde 5 Bitcoin, yüzde 5 altın ve yüzde 5 nakit istiyorum”

Bana çalışanlarım hep soruyor, ‘Portföyümle ne yapmalıyım’ diyorlar. Hep aynı şeyi söylüyorum. Şu anda yapmak istediğim, yüzde 5 altın, yüzde 5 Bitcoin, yüzde 5 nakit, yüzde 5 de diğer emtialardan oluşan bir portföy yaratmak. Dediğim gibi kalan yüzde 80 için de FED’in açıklamasını bekleyeceğim. Ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum çünkü FED ne yaparsa yapsın etkisi çok büyük olacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl