7.5 milyar dolarlık fon, altın yerine Bitcoin’i tercih edecek

gayeski

Yönetimi altında 7,5 milyar dolarlık varlık bulunan SkyBridge Capital şirketinin yöneticisi Troy Gayeski, bu sene altından da ciddi yükseliş beklemelerine rağmen, Bitcoin’i tercih edeceklerini açıkladı.

New York merkezli varlık yönetim ve yatırım firması SkyBridge Capital’ın Bilgi Sistemleri yöneticisi olan Troy Gayeski, Bloomberg’e konuştu ve hem Bitcoin hem de altından bu sene yükseliş beklediklerini buna rağmen şirket olarak Bitcoin tarafında kalacaklarını söyledi:

“Doların değerinin düşmesi diğer alternatifleri ön plâna çıkaracaktır”

“Altından elde edeceğimiz gelirin daha fazlasını Bitcoin’de kazanacağımızı düşünüyorum. Altın da yükselecektir ancak Bitcoin’de daha fazla bir yukarı gidişat bekliyoruz. Para politikası, FED’in bilançosunu rekor seviyeye getirdi. Mali harcamalar borcu artırdı. Doların değerinin düşmesi diğer alternatifleri ön plâna çıkaracaktır. Fiat paralara alternatif olan tüm varlıklar önemli bir düzeltmeden geçtiler ve şu anda para arz büyümesinin yavaşlamasıyla beraber iyi bir noktadalar”

Hatırlanacağı üzere 65 bin dolar seviyesine kadar yükselen Bitcoin daha sonra çok ciddi bir düşüş yaşayarak 30 bin dolar seviyesine kadar geri çekilmişti. Tüm sene boyunca düşüş yaşayan altın ise son dönemdeki yükselişiyle sene başından beri kaybettiği değeri yeniden geri kazanmayı başarmıştı.

“Altından yeni rekorlar gelecektir”

FED’in varlık alımlarını gelecek seneye kadar azaltmayacağını ve bu yüzden altının daha da yükselmesini beklediğini ifade eden Gayeski “Altının yukarı doğru olan gidişatını sürdürme olasılığı yüksek. Gelecek sene yeti rekorlar kıracaktır” dedi.

Şirketin kurucusu olan Anthony Scaramucci de kısa süre önce Bitcoin’de boğa koşusunun henüz bitmediğini düşündüğünü söylemişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl