70 milyondan fazla müşterisi olan banka kendi kripto parasını çıkarıyor

Mayıs ayında kripto para hizmetleri vereceğini açıklayan ve platformuna 1.8 milyon kişinin başvurduğu Brezilyalı fintech bankası Nubank, kendi coin'i çıkaracağını açıkladı. Latin Amerika bölgesinde 70 milyondan fazla müşterisi olan bankanın kripto parasının adı ise Nucoin olacak.

Brezilya’nın en büyük bankalarından biri olan ve Latin Amerika bölgesinde 70 milyondan fazla müşterisi bulunan Nubank, Polygon blok zinciri üzerinde kendi kripto parasını çıkaracak. Coin’in adı ise Nuvoin olacak.

Sadakat ve etkileşime göre dağıtılacak

Bankadan konuyla ilgili yapılan açıklamada Nucoin’in 2023’ün ilk yarısında hazır olacağı ve müşterilerin de herhangi bir ödeme yapmadan, sadakat ve banka ürünleriyle etkileşime göre dağıtılacağı kaydedildi. Token’lar ayrıca çeşitli indirimler ve seçili bazı ürünlerin alınabilmesinde de kullanılacak.

Seçkin müşterilere özel toplantı

Bankanın baş yöneticisi konumundaki Fernando Czapski, token ile ilgili yaptığı açıklamada blok zinciri teknolojisinin önemine olan inançlarına değindi:

“Blok zinciri teknolojisine olan inancımız ve paranın demokratikleşmesine olan bağlılığımız bu adımımızın en büyük göstergesi oldu. Nu App ile yapılacak olan kripto para alım, satım ve saklama hizmetleri de bunun da ötesini düşündüğümüzün bir göstergesi… Bu projeyle ilgili seçkin bazı müşterilerimizi de özel bir toplantıya çağırdık. Bu sayede onların beklenti ve ihtiyaçlarını da daha iyi şekilde öğrenmiş olacağız”

Polygon üzerinde çıkarılacak olan token ile ilgili olarak konuşan Polygon kurucularından Sandeep Nailwal da, “Dünyanın en büyük fintech bankacılık kurumlarından birinin kendi kripto parasını çıkarması, blok zinciri teknolojisi ve kriptonun vadettiklerinin görülmesi açısından çok önemli” dedi.

Warren Buffett da yatırımcılar arasında!

Dünyanın en zengin işadamlarından biri olan efsane yatırımcı Warren Buffet da Nubank’ın yatırımcıları arasında bulunuyor. Kripto paralara olan karşıtlığını her ortamda dile getiren Buffet’ın 1 milyar dolarlık Nubank hissesi satın aldığı belirtiliyordu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl