Binance, Avrupa bölgesinde vadeli işlem ve türev ürün hizmetlerini kaldırıyor

Son dönemde regülasyon kurumlarıyla sıkıntılar yaşayan ancak CEO Changpeng Zhao'nun da sürekli olarak "Regülasyonlara uyacağız" mesajı verdiği Binance'den son dakika açıklaması geldi. Borsa, "Bugün; Hollanda, Almanya ve İtalya'dan başlayarak Avrupa bölgesindeki vadeli işlem ve türev ürünlerimizi kaldırma kararı aldık" açıklamasını yaptı.

binance-coin

Dünyanın hacim anlamında en büyük borsası olarak görülen Binance, özellikle regülasyonlar konusunda sorun yaşadığı Avrupa bölgesiyle ilgili bir son dakika açıklaması yaptı.

Vadeli işlem ve türev ürünlerini İtalya, Almanya ve Hollanda’dan başlayarak kaldırmayı plânladığını belirten borsa, bu politikasını Avrupa bölgesine de yayacağını açıkladı. Binance’in bu kararı anında uygulamaya konacak ve bu 3 ülkeden gelen yeni kripto para yatırımcılarının türev ürünlerle işlem yapma imkanı olmayacak. Şu anki vârolan kullanıcılarla ilgili de bilgi veren borsa, bu kişiler için de önümüzdeki dönemde bir gün belirleneceği ve müşterilerin bu belirlenen tarihten sonraki 90 gün içinde açık pozisyonlarını kapamaları gerekeceği belirtildi.

Binance’in resmi Twitter hesabından konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Ürün yelpazemizi sürekli geliştiriyoruz ve bu konuda kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamak adına da ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz.

Bugün itibariyle, Hollanda, Almanya ve İtalya’dan başlayarak Avrupa bölgesindeki türev ürünlerimizi kaldırmayı plânlamaktayız.

Avrupa bölgesi Binance için çok önemli bir piyasadır ve biz sektör için pozitif olacağını düşündüğümüz regülasyonlara uyma çerçevesinde ileriye dönük bir adım atıyoruz. Her ülkenin kripto paralaea olan bakış açısının değiştiğini görüyoruz. Tüm bu ülkelerle regülasyonlar konusunda yapıcı bir diyaloğa girme fırsatını da olumlu şekilde görüyoruz.

Yerel piyasalarda aktif olarak vadeli işlemler ve türev ürünlerimiz olmasa da, bu tür ürünleri bölgenin tümünde azaltmayı plânlıyoruz. Şu andan itibaren geçerli olmak üzere, Hollanda, Almanya ve İtalya’daki kullanıcılar Binance’de yeni vadeli hesap açamayacaklar. Şu anda aktif olan kullanıcılar ise daha sonra belirlenecek bir tarihten 90 günlük sontasına kadar türev pozisyonlarını kapamak zorundadırlar.”

Malezya’dan kapatma kararı!

Malezya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu da (SC), Binance’in ülkede yasadışı şekilde hizmet verdiğini açıklayan bir bildiri yayımladı.

SC’den yapılan açıklamada borsanın, 2020 yılının Temmuz ayında uyarılmasına rağmen faaliyetlerine devam ettiği belirtildi, 26 Temmuz 2021’den itibaren 14 iş günü içinde Binance web sitesini (www.binance.com) ve Malezya’daki mobil uygulamaları kapatması talep edildi.

Ayrıca, Malezyalı yatırımcıların Binance’in Telegram grubuna girmesinin de anında engellenmesi istendi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl