PancakeSwap’ta 72 milyon dolarlık CAKE yakıldı

Binance Smart Chain (BSC) ağı üzerinde çalışan bir merkeziyetsiz borsa olan PancakeSwap'ın kendi token'ı CAKE, platformun yakım kararı almasından sonra yüzde 15'lik yükseliş yaşadı. Bu çıkış 23 Haziran'dan bu yana token'da günlük bazda görülen en büyük yükseliş...

yakım

Merkeziyetsiz borsa PancakeSwap’ın kendi token’ı olan CAKE, platformun 72 milyon dolarlık token yakım kararının ardından yüzde 15 yükseldi. 30 Nisan’da 47 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan Cake, daha sonra piyasadaki genel düşüşe ayak uydurmuştu. Token şu anda ise 15 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

23 Haziran’dan beri en büyük çıkış

Bugünkü yüzde 15’lik çıkış ise CAKE’in, 23 Haziran’dan bu yana tek bir günde elde ettiği en büyük yükseliş olarak kayıtlara geçti. PancakeSwap ayrıca, piyasadan 1.7 milyon dolarlık CAKE alındığının da bilgisini verdi. Bilindiği üzere token yakım işlemleri kripto para piyasalarında fazlaca görülen bir olay değil, ancak bu işlem gerçekleştikten sonra o token’ın arzı azaldığı için fiyatta artışlar görülebiliyor. Ancak Pancake geliştiricilerinin, yeni token üretme ve bunları arza ekleme durumları da oluyor.

Binance Smart Chain (BSC) üzerinde çalışan borsa, kullanıcıların merkezi bir aracı olmadan kripto para işlemi yapmasına izin vermesinin yanısıra, kullanıcının token’larını da saklıyor. 23 Nisan’da PancakeSwap, BSC’deki toplam işlem sayısını, borsanın gün içinde BSC işlemlerinin yüzde 20’sinden fazlasını oluşturan Ethereum’unkinin tam 5 katına çıkarmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl