Milyar dolarlık varlıkları yöneten SkyBridge’den Ethereum hamlesi

Fon yönetim şirketi Sky Bridge Capital'ın kurucusu olan Anthony Scaramucci, şirketinin bir de Ethereum fonu oluşturduğunu söyledi. Aynı zamanda Ethereum ETF'ine başvuracaklarını da belirten Scaramucci, Bitcoin'in dijital altın olduğunu belirterek "Dolara olan güven azalıyor. Bitcoin dış müdahalelere karşı çok daha dayanıklı" dedi.

scaramucci

Yönetimi altında 7,5 milyar dolarlık fon bulunan ve bunun 500 milyon dolarıyla Bitcoin‘e de yatırım yaptığı bilinen Sky Bridge fon yönetim firmasının kurucusu Anthony Scaramucci, 1 Temmuz itibariyle bir Ethereum fonu da oluşturduklarını ve ETF başvurusunda bulunacaklarını söyledi.

Bir podcast yayınında değerlendirmelerde bulunan Scaramucci, şunları söyledi:

“1 Temmuz’da özel bir Ethereum fonu oluşturduk. Ethereum için de bir ETF başvurusunda bulunacağız.”

“Kriptoya güvenimiz tam”

SkyBridge Capital’in bir dijital inovasyon ETF’i için de Salı günü başvurduğunu belirten Scaramucci bu fonun; Bitcoin, Ethereum ve diğer coin’leri destekleyen ve onlarla bağlantılı olan halka açık varlıkları içerdiğini söyledi:

“Bu fonun içinde kimler var? PayPal var, Square var, Bitcoin tutan bir şirket olmasından dolayı MicroStrategy orada… Bazı madencilik firmaları orada…  Bana geçen sene Ne zaman bir ETF’iniz olacak?’ diye sorsaydınız. Buna cevabım ‘Şimdi’ olurdu. Açıkçası kriptoya tam güven duyan bir şirketiz “

“Dolara olan güven azalıyor”

Bitcoin’in ayrıca dijital altın olduğu düşüncesinin devam ettiğini belirten SkyBridge CEO’su şu ifadeleri kullandı:

“Şu andaki faizler ekside. Dolarlarınızın değeri bundan bir sene sonra daha az olacak. Bu Bitcoin’i güçlendirecek. Bundan 12-13 ay önce konuştuk. O zamandan bu yana doların arzı yüzde 30 artmış durumda. Banka hesabınızda 10 bin dolar varsa, şu andaki alım gücü 9 bin dolar. İnsanlarda dolara karşı bir güvensizlik oluşacak. Bitcoin’de bu yok. Evet Çin’in yaptıkları, Elon Musk’ın tweet’leri olumsuz etkilemiş olabilir ama ben Bitcoin’in çok daha müdahaleye dayanıklı olduğunu düşünüyorum. Saat saat ya da dakika dakika fiyata bakmak doğru değil”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl