9 milyar $’lık Alman bankasından kripto borsası Bitpanda ile ortaklık

Almanya'nın önemli neobankalarından biri olan N26, kripto para borsası Bitpanda ile ortaklık kurdu. Banka, 100'den fazla token'ı Avusturya'daki müşterilerine sunmaya başlarken, hizmetin ilerleyen dönemlerde diğer ülkelerde de başlatılacağı belirtildi.

9 milyar dolarlık piyasa değeri olan Alman neobank N26, müşterilerine kripto para hizmetleri verme konusunda önemli bir adım attı ve Avusturya merkezli kripto para borsası Bitpanda ile ortaklık kurdu.

Yapılan açıklamaya göre ilk etapta bankanın bu hizmetinden sadece Avusturya vatandaşı olan müşteriler yararlanabilecek. Hizmet gelecek aylarda diğer ülkelerde de verilmeye başlanacak.

N26 CEO Valentin Stalf kripto paralardaki ilgiye değindiği açıklamasında “Kripto para fiyatları son dönemde ciddi düşüşler yaşadı ancak ilgi azalmadı. Talep hala var. Yeni jenerasyonların yatırım stratejilerini öğrenmeleri açısından kripto paralar bir giriş yolu diyebiliriz” dedi.

N26’nın Avrupa genelinde 8 milyondan fazla müşterisi bulunuyor.

Son yıllarda karşımıza daha çok çıkan neobank kavramı ise bankacılık hizmetlerini çevrim içi şekilde veren ve fiziksel şubeleri olmayan bankalar için kullanılıyor. Kripto para yatırımcılarının en çok bildiği neobankalar arasında Stash ve Revolut gibi şirketler de yer alıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl