9000 BTC tutan madencilik şirketi üç yönlü strateji belirledi

Bitcoin madenciliği şirketlerinin çoğu, son zamanlarda ürettikleri Bitcoin’lerin önemli bir kısmını satmaya başladı. Örneğin yakın zamanda Bitfarms 3 bin BTC, onun ardından da Core Scientific, 7 bin 202 BTC sattığını açıkladı.

Fiyatta belli ölçüde baskı oluşturan bu Bitcoin satışları sonrası gözler, henüz bu doğrultuda bir adım atmamış olan en büyük madencilik şirketlerinden Marathon Digital’e çevrildi.

Konuyla ilgili Bitcoin Magazine‘e açıklamalarda bulunan Marathon Digital CEO’su Fred Thiel, şirket yapılarının diğer madencilik şirketlerinden farklı olduğunu vurguladı. Thiel, arsa kiralamak, trafo, konteyner satın almak, bina inşa etmekle uğraşmadıklarını, bunun yerine, sabit bir fiyat üzerinden bir barındırma servisiyle sözleşme yaparak ilerlediklerini belirtti. Bu da şirketin son derece düşük maliyetlerle iş yapabilmesini mümkün kılıyor.

Üç yönlü strateji oluşturuldu

Marathon Digital’in elinde yaklaşık 9 bin BTC bulunduğu biliniyor. Thiel, şu ana kadar hiç Bitcoin satmadıklarının altını çizdi ancak piyasa koşullarına bağlı olarak bu stratejinin değişebileceğini söyledi. Thiel, bu noktada, üç yönlü bir strateji belirlediklerini ifade etti:

“Bitcoin, bu seviyelerde kalırsa, madencilik yaparken mevcut masraflarımızı karşılayacak kadar Bitcoin satmamız akıllıca olabilir. Şu anda Bitcoin’lerimizi satmayı düşünmüyoruz ancak bunu yapmak sermaye perspektifinden mantıklı görünürse o zaman yaparız. Bitcoin fiyatı 18 ila 22 bin dolar arasında kalırsa bir başka strateji, bunun altına düşerse bir başka strateji ve üzerine çıkarsa da üçüncü bir stratejimiz var.”

Thiel’in ifadeleri, Bitcoin’in mevcut fiyatlarda seyretmesi halinde, aylık olarak üretilen BTC’lerin bir bölümünün satılabileceğini, ralli halinde ise herhangi bir satış yapmadan biriktirmeye devam edeceklerini gösteriyor. Fiyatın belirtilen aralığın altına inmesi halinde ise Marathon’un yaklaşık 9 bin BTC’lik Bitcoin rezervinin bir kısmını satması söz konusu olabilir.

Piyasa değeriyle en büyük kripto para, TSİ 00:30’da 20 bin 380 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl