Web3’e milyarlarca dolar akıtan a16z, CFTC eski yöneticisini transfer etti

Metaverse ve Web3 şirketleriyle projelerine yaptığı yatırımlarla bilinen Andreessen Horowitz (a16z) firması CFTC eski komisyon üyelerinden Brian Quintenz'i politikalardan sorumlu yönetici konumuna getirdi. Quintenz yaklaşık 1 senedir a16z'ye danışmanlık veriyordu.

Risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz

Son olarak Mayıs ayında 4.5 milyar dolarlık kripto fonu açıklayan ve özellikle Web3 şirketleirne yaptığı yatırımlarla bilinen Andreessen Horowitz (a16z) şirketi, ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) eski üyesi Brian Quintenz’i genel politikalardan sorumlu yönetici yaptı.

a16z için yaklaşık bir yıldır danışmanlık yapan Quintenz’in bu seviyeye yükseltilmesinin en büyük sebebi ise ABD’de FTX iflası nedeniyle birçok yeni regülasyon kuralının hayata geçirilecek olması…

Bilindiği üzere kripto sektörünü regüle etme konusunda birbirleriyle yarış halinde bulunan iki önemli kurumdan biri olan CFTC’de başkan Behnam son dönemde birçok kez Senato komisyonlarında ifade verdi ve toplantılara katıldı. SEC ise Bitcoin dışında kalan birçok token ve kripto parayla ilgili “Hepsi menkul kıymet” yorumunu yapıyor ve bu konuda denetleme gücü istiyor.

a16z’den konuyla ilgili yapılan açıklamada ise Quintenz’in şirkete, Washington’un kripto politikalarının gidişatı açısından büyük yardımda bulunduğu belirtildi ve “Bu sene bize gösterdi ki, web3’ün belirli alanlarında daha fazla regülasyona ihtiyaç duyacağız. Bu konuda alınan kararların alacağı şekil henüz belli değil ve bu yüzden Web3’e diekt etkisi olabilir” denildi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl