a16z yöneticisi meme coin’leri yerden yere vurdu: Kriptoya zarar veriyorlar

Kripto para dünyasına yaptığı milyarlarca dolarlık yatırımla bilinen Andreessen Horowitz şirketinin kripto alanından sorumlu yöneticilerinden Eddy Lazzarin, meme coin'lerin kripto para sektörüne ve onun uzun vadeli faydalarına zarar verdiğini ifade etti. Lazzarin, "Adeta bir kumarhane edasıyla hareket eden bu coin'ler, kriptonun uzun vadli faydalarının gözardı edilmesine ve onların yok sayılmasına neden oluyor" dedi.

Ayı ya da boğa sezonu dinlemeden son senelerde kripto sektörüne milyarlarca dolar yatırım yapan girişim sermayesi firması Andreessen Horowitz’in kripto iştirakinde teknoloji yöneticisi olan Eddy Lazzarin meme coin’leri sert eleştirdi.

“En iyi haliyle bir kumarhane…”

X üzerinden meme coin’lerin kripto paralara zarar verdiğini belirten yönetici şu ifadeleri kullandı:

“Meme coin’ler; insanların, regülatörlerin ve girişimcilerin kripto paralara olan bakış açısını olumsuz yönde değiştiriyor. En iyi haliyle bir kumarhaneye benziyorlar. Ya da verilen sözlerin tutulmadığı bir kumarhane diyelim… Bu durum benimsenmeyi, regülasyon ve kanunları geciktiriyor, aynı zamanda da geliştirici davranışlarını etkiliyor. Her gün sektöre bir hasar veriyorlar. Bunu ben görüyorum, siz de görmelisiniz”

Boğada büyük yükseliş gösterdiler

Bilindiği üzere meme coin’ler içinde bulunduğumuz boğa sezonunda ciddi yüskeliş gösterdiler. Bitcoin’in rekor üstüne rekor kırdığı dönemde, altcoin’lerin büyük bölümü yerinde sayarken PEPE, SHIB, WIF ve BONK gibi coin’ler ise onlarca kat değer kazandılar. Burada en yavaş hareket eden meme coin olan Dogecoin, bu grupta 20 milyar dolarlık piyasa değeriyle hala birinci sırada bulunuyor.

İkinci sıradaki meme coin Shiba Inu ise geçtiğimiz hafta 12 milyon dolarlık yeni bir yatırım almıştı. Yatırım yapan şirketlerin büyük bölümünün ABD dışı şirketler olmaları da gözlerden kaçmamıştı.

Bir başka yönetici de sert konuştu

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta a16z ortaklarından olan Chris Dixon da, Financial Times’a bir yazı yazmış ve ABD’deki regülasyon yönetiminin “meme coin’lere izin verirken”, çok daha üretici ve geliştirici olan projelerin ise zorluklar yaşadığını ifade etmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl