DeFi protokolü Aave, sosyal oyun platformu Sonar’ı satın aldı

Web3 konusunda önemli adımlar atan şirketlere Aave de eklendi. DeFi protokolü, metaverse ve sosyal oyun şirketi Sonar'ı satın aldı. Sonar , Aave'nin merkeziyetsiz kimlik protokolü Lens Protocol ile de entegre edilecek.

aave-nedir

NFT tabanlı avatarları da destekleyen bir mobil oyun uygulaması olan Sonar, merkeziyetsiz finans protokolü Aave tarafından satın alındı.

Aave ayrıca Sonar’ın kurucuları olan iki kardeş, Ben South Lee ve Randolph Lee’yi de Web3 geliştirmeleri konusunda çalışmaları için bünyesine kattı. Ben South Lee ürün ve tasarımdan sorumlu başkan yardımcısı olurken, Randolph Lee ise baş mühendislerden biri konumunda olacak.

Sonar, Aave’nin dijital kimlik programı Lens Protocol ile de entegre edilecek. İki kardeş aynı zamanda, mobil yüz okuma geliştirme sistemleri konusunda çalışan bir ekibi de koordine edecekler. Bu sistemler daha sonra, Lens Protocol’le birlikte çalıştırılacak.

IOS tabanlı ürünlerde kullanılan ve binlerce aktif kullanıcısı bulunan Sonar sayesinde oyuncular, renkli noktalar veya 3 boyutlu karakterlerin olduğu avatarlarla birbirleriyle etkileşime girebiliyorlar.

Aave’nin Sonar ve Lens entegrasyonu için 2023 yılını hedeflediği biliniyor. Şirket, diğer Web3 uygulamalarıyla da ciddi şekilde ilgileniyor.

Bir Aave yetkilisi konuyla ilgili yaptığı açıklamada Sonar’ın sosyal metaverse mobil uygulaması olarak Lens Protocol tarafından desteklenen ilk oyun olacağını söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Niş topluluklar için Lens ekosistemi içindeki uygulamalar arasında sorunsuz şekilde geçiş yapabilmek çok önemli ve bu özellik aslında web3’ün web2’den ayrıldığı en büyük noktalardan biri olacak”

Satın alım şartlarının detayları ise kamuoyuyla paylaşılmadı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl