Aave kurucusu yüz binlerce LDO sattı: 2 senede hepsini bitirdi

Bu sene birçok kez yüklü miktarlarda LDO satan Aave kurucusu Stani Kulechov, elinde kalan son 715 bin adetlik LDO'yu da bitirdi. Satışların ardından LDO'da ciddi bir düşüş meydana geldi.

Zincir üstü veri platformu Lookonchain, takip ettiği hesaplardan Stani Kulechov’un dün itibariyle elinde kalan son LDO’ları da sattığını belirtti. Lido Finance’te melek yatırımcı da olan Kulechov, böylece bu sene 8. kez büyük LDO satışı yapmış oldu.

Ortalama atış fiyatı 1.21, şu anki fiyat 0.90…

Lookonchain’in verdiği bilgiye göre Kulechov dün, 667 bin dolar değerde 715 bin adet LDO sattı ve 2020’nin Aralık ayından bu yana tuttuğu toplamda 2 milyon adet LDO’yu bitirmiş oldu. Aave kurucusu token’ları adet başına ortalama 1.21 dolardan satarken, LDO’nun şu anki fiyatı ise 0.91 dolar…

Alameda ve 3AC de yatırım yapmıştı

5.9 milyar dolarlık kilitli varlık ile MakerDAO’dan sonra en büyük staking protokolü olan Lido Finance, Mayıs 2021’de içinde Paradigm ve Coinbase Ventures’ın da olduğu birçok büyük şirketten yatırım almış ve 73 milyon dolar toplamıştı. Yatırımcılar arasında bugünün iflas etmiş olan şirketleri Three Arrows Capital ve Alameda Research de bulunuyordu. Lido Finance Mart 2022’de de 70 milyon dolarlık bir yatırım turu sonalndırmıştı. Burada da en büyük yatırımcı, metaverse ve Web3’e adeta para akıtan Andreessen Horowitz olmuştu.

Kulechov’un neden böyle ciddi bir satış yaptığı hala bilinmiyor. Aave son olarak Lens Protocol adında blok zinciri tabanlı bir Web3 sosyal medya platformu duyurmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl