SushiSwap, Avalanche’a katıldı, AVAX rekor fiyata dokundu

180 milyon dolarlık yeni likidite madenciliği teşvik programını geçen hafta duyuran Avalanche blok zincirine SushiSwap da katıldı. Hatırlanacağı üzere programa Aave ve Curve'ün de katılacağı duyurulmuştu

Popüler merkeziyetsiz borsalardan olan SushiSwap, Avalanche’ın 180 milyon dolarlık teşvik programına katılan son DeFi projesi oldu. Avalanche Rush, borç verme protokolü Aave ve otomatik piyasa yapıcısı Curve’ü de bünyesine katmıştı.

Bilindiği üzere Avalanche, Ava Labs tarafından oluşturulan bir hisse kanıtı blok zinciri ve Ava Labs’in iddiasına göre, saniyede 4500 işlem yapabiliyor. Ana ağ güncellemesini geçen sene Eylül ayında tamamlayan Avalanche’ın kendi token’ı olan AVAX da son 7 günde %300’den fazla artış sağladı. Bu da aslında, 1. katman blok zincir çözümü olarak Avalanche Rush’ın yatırımcıların güvenini kazandığını ortaya koyuyor. Ve özellikle SushiSwap’ın da eklenmesiyle, Avalanche’ın DeFi kullanıcılarına sunduğu işlevsellik apayrı bir dereceye gelmiş durumda.

SushiSwap’ın Avalanche’ın Rush programına dahil edilmesi, SushiSwap ve Avalanche Vakfı’nın ikisinin de önümüzdeki üç ay boyunca, likidite madenciliği teşviklerine 7,5 milyon dolar değerinde AVAX ve SUSHI token’ı tahsis etmesine izin verecek. Bilindiği gibi, DeFi kullanıcılarının bir protokole varlık koymasının ardından yeni token’lar ile ödüllendirilmelerine likidite madenciliği deniyor. Geçen yazdan bu yana, DeFi projeleri kullanıcıları kendi platformlarına çekmek için bu token’ları kullanıyor.

Çok zincirli SUSHI

SushiSwap’ın çeşitli blok zincirlerde kurulu olduğu biliniyor ve Avalanche da, Ethereum ağı dışında teşvik olarak SUSHI token veren yeni platformlara eklenmiş durumda. Sushi’nin lider geliştiricisi olan “0xMaki” konuyla ilgili dün yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Avalanche topluluğu, teşvikleri Avalanche zinciriyle yan yana getirmemizin en büyük sebeplerinden bir tanesi”

Messari’de analist olan Ryan Watkins de teşvik ve ödüllerin önemine değindi ve şu yorumu yaptı:

“Teşvikler şu anda ilgi çekmek için en kolay yol. Dolayısıyla herkes bunu yapıyor”

AVAX’ta fiyat artışı devam ediyor

AVAX, SushiSwap’ın katılımından sonra yeniden en büyük ilk 20 kripto para arasına dahil oldu. AVAX, bugün 59 doları gördü ve tüm zamanların en yüksek seviyesine çok yaklaştı. Kripto paranın rekoru, 8 Şubat’ta kaydedilen 60 dolarlık fiyattı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl