AAVE ve XTZ listeleyen Robinhood’dan yaptırımlarla ilgili iş ilanı

Komisyonsuz hisse senedi ve kripto para platformu Robinhood, yaptırımlar ve regülasyonlarla ilgili uzman arayışı içinde olduğunu duyurdu. Bu konuda iş ilânları açan şirket, özellikle kişisel kripto cüzdanları konusunda bilgi sahibi kişiler arıyor.

Bugün AAVE ve Tezos’u (XTZ) listelediğini duyuran hisse seendi ve kriğto para platformu Robinhood, yaptırımlar ve regülasyonlar konusunda uzman olan kişileri uyumlulukla ilgili departmanına alacağını açıkladı.

Şirket işe alımları daha çok kişisel kripto cüzdanı konusunda bilgi sahibi olanlar arasından seçecek. Robinhood kısa süre içinde bir merkeziyetsiz cüzdan da çıkaracak.

Bu pozisyona başvuracak olan kişilerin en az 2 sene finansal suçlar ve bu tür suçların soruşturulması konularında tecrübe sahibi olması isteniyor.

Robinhood’un iş ilanında, yüzde 100 olarak gerekli görülmediği yazılsa da, “Chainalysis konusunda tecrübeli” kişileri de “mutlulukla karşılayacağı” belirtildi.

30 milyon dolar ceza almışlardı

Regülasyonlar ve uyumlulukla ilgilenen departmanını büyütmek isteyen Robinhood hem Batı dünyasının Rusya’ya olan yaptırımları hem de bu sene New York regülatörünün kripto para departmanına kestiği 30 milyon dolarlık ceza sebebiyle böyle bir adım atma kararı aldı.

İşe alınan kişilerin ana görevi, işlem yapan kişilerin yasaklanmış 3. taraflarla muhtemel bağlantılarını bulmak ve politkaları belirlemek olacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl