FTX’ten sonra bir tehlike de AAX borsasında baş gösterdi: “Sermaye eksikliğimiz var”

Pazartesi günü çekim işlemlerini durduran AAX borsası sermaye açığı tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu duyurdu. Şirket operasyonlarını sorunsuz sürdürmek için fazladan yatırım arıyor.

grafik-finans

Kripto para piyasalarında aylardır yaşanan büyük düşüşler borsaları zor duruma sokmaya devam ederken FTX’in iflasının yarattığı domino etkisinin de daha kötü bir seviyeye ulaşmasından korkuluyor. Bu durumun emareleri hafta sonu Gateio ve Crypto.com borsaları için çıkan dedikodularla görülürken iki borsa da şu anda tehlikeyi atlatmış gözüküyor.

“İhtiyacımız fazla değil”

Ancak tehlikenin boyutları ise Hong Kong merkezli AAX borsası için daha ciddi seviyede gibi… Pazartesi günü çekim işlemlerini durduran borsayaptığı açıklamayla sermaye açığı tehlikesi altında olduğunu belirtti ve “Şu anda piyasa yatırım yapılması açısından zor gözükse de, ihtiyacımız olan meblağ çok yüksek değil” dedi.

Ancak borsadan yapılan açıklamada şirketin ne kadarlık bir yatırıma ihtiyacı olduğu hakkında ise bilgi verilmedi. Şirket ayrıca hafta içinde hissedarlarından bir miktar daha yatırım aldığını ve durumunu iyileştirdiğini de aktardı.

AAX açıklamasında çekim işlemlerinin ne zaman başlayacağı konusuna da değinmedi. Borsa Pazartesi günü bu durumun 7 ilâ 10 gün sürebileceğini belirtmişti. Borsa yöneticilerinden Ben Caselin de , yaşananların FTX borsasının iflasının bir devamı niteliğinde olduğunu ve şu anda kripto para piyasalarında çok ciddi bir korkunun hakim olduğunu söylemişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl