AB regülatöründen yeni açıklama: “Güvenli kripto” diye bir şey yoktur

Geçtiğimiz dönemde MiCA'yı resmen yürürlüğe koyan Avrupa Birliği'ndeki regülatör kurumlardan biri olan ESMA'dan regülasyonlarla ilgili yapılan açıklamada, "Her ne olursa olsun 'güvenli kripto' diye bir şey yoktur" değerlendirmesi geldi.

AB’nin kripto regülasyonlar paketi MiCA’nın hayata geçişinin kontrol edilmesi ve teknik geliştirmelerinden sorumlu olan kurum Avrupa Menkul Kıymet Piyasaları Otoritesi (ESMA), kripto para yatırımcıları için uyarıda bulundu.

Son Dakika | Ripple Davası Sonuçlandı! XRP Neden Yükseliyor?

Kurumun “kripto varlık hizmet sağlayıcıları” olan CASP’lar için geçtiği kurallar teklif paketinde, çıkar çatışmalarının engellenmesine ve kripto firmalarının müşteri şikayetleriyle nasıl ilgilenmeleri gerektiğine yönelik bazı ifadeler yer aldı.

ESMA’nın konuyla ilgili tekliflerini ileten kurum başkanı Verena Ross ise yatırımcılara uyarılarda bulundu ve şunları söyledi:

“Kripto paralarla ilgili iş yapan şirketlere, AB’nin, yargı bölgeleri arasındaki kanun boşluklarından yararlanılacak bir yer olmadığını göstermekte kararlıyız. Ayrıca yatırımcılara da bir mesajımız var. Her ne kadar MiCA regülasyonları artık gelmiş olsa da, ‘güvenli kripto para/varlık’ diye bir şey olmayacaktır”

Regülatörün yeni kurallar teklifi, kripto endüstrisindeki katılımcılar tarafından da yorumlanacak ve kuruma 20 Eylül’e kadar bu kurumlar geri dönüş sağlayacaklar.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl