ABD Adalet Bakanlığı’ndan FTX soruşturması için tarafsızlık çağrısı

ABD Adalet Bakanlığı'nın (DOJ) iflaslardan sorumlu olan kontrol ofisi kripto para borsası FTX'in iflas sürecinin "nötr bir taraf" vasıtasıyla soruşturulması gerektiğini belirtti. Kuruluş buna ek olarak, açıklamanın yeni CEO'nun yetkinliğinin sorgulanması olarak görülmemesi gerektiğini de ifade etti.

doj

FTX borsasının iflası ABD’nin en önemli gündem maddelerinden birini oluşturmaya devam ederken, Adalet Bakanlığı da konuyla ilgili önemli bir açıklama yaptı ve tarafsızlık vurgusunda bulundu.

DOJ’e bağlı olan ve iflas davalarıyla ilgili denetimlerde bulunan ABD Mütevelli Heyet Kurumu, şirketin yeni yönetici grubu ve CEO2nun yetkinliğini sorgulamadığını ancak bağımsız bir tarafın soruşturmayı yürütmesinin çok daha katkı verici olduğunu belirtti.

Böyle bir durumun yeni CEO’ya da şirket operasyonlarının istikrara kavuşmasını sağlaması için daha çok enerji vereceğini belirten kurum, Ray’in bu çabalarını da takdir etti.

FTX’ten konuyla ilgili bir açıklama ise gelmedi.

“İç soruşturma için çok fazla”

Mütevelli Heyeti Kurumu üyesi olan Andrew Vara, konuyla ilgili verdiği resmi demeçte, “Sorular ve yaşananlar gerçekten bir iç soruşturma yapmak için çok fazla… ” dedi.

Hatırlanacağı üzere yeni CEO Ray de, göreve gelir gelmez, daha önce böyle bir tabloyla karşılaşmadığını ve 40 yıllık bir iflas uzmanı olarak gördüklerinin, kendisinin şahit olduğu en büyük kurumsal eksiklik ve hatalar zinciri olduğunu söylemişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl