ABD başkan adayı Kennedy: Bitcoin krizlerden kaçış yoludur

ABD'nin 2024 yılındaki seçimlerinde başkanlık koltuğuna talip olan kişilerden Robert F. Kennedy Jr., Bitcoin'i Beyaz Saray ve Fed'in bankalarla birlikte yarattığı "servet balonu"ndan bir kaçış yolu olduğunu söyledi. Twitter'dan FedNow CBDC'sine karşı olduğunu belirten Kennedy, ayrıca Beyaz Saray'ın yine bankalarla birlikte kripto paralara karşı sofistike bir çökertme operasyonu başlattığını da ifade etti.

Aşı karşıtlığı, Bitcoin başta olmak üzere kripto paralara verdiği destek ve özellikle suikast sonucu öldürülen ABD başkanı John F. Kennedy’nin yeğeni olmasıyla bilinen 2024 ABD başkan adaylarından Robert F. Kennedy Jr., FedNow ve Bitcoin hakkında uzun bir tweet yazdı.

“Fed bankacıları zengin etti”

FedNow CBDC’sine olan karşıt duruşunu yineleyen Kennedy, aynı zamanda bunun finansal özgürlüğe karşı da bir tehdit oluşturduğunu söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Biden yönetiminin kripto paralara olan düşmanca tavrını bilmeseydik, FedNow projesini biraz da olsa savunabilirdik. 2008-2022 yılları arasında Fed, bir avuç büyük bankayla birlikte büyük bir para basma hareketi başlattı ve 15 yılda onlarca yılın zenginliğini, 10 trilyondan fazla para üreterek çıkardı. Bankacılar zengin oldu. Bitcoin gibi kripto paralar ise insanlara ve halka bu tür balonlar patladığı zaman yaşanan krizlerden kaçma imkanı vermektedirler. Dolayısıyla şu bilinmelidir ki, Beyaz Saray bankacılarla planlar yapıp hepimizi tuzağa düşürmenin peşindedir”

“Kripto dostu bankaların kapıları kapamasını istediler”

Tweet’ine devam eden Kennedy, Bitcoin destekçisi Nic Carter’ın bir yazısındaki ifadelerini de yineledi ve hükumetin kripto paraları çökertme hamlesi yaptığını iddia etti:

“8 Şubat günkü yazısında Nic Carter, Beyaz Saray’ın kripto paraları çökertmek ve yok etmek için sofistike bir plan yaptığını ve bu harekete bankaları nasıl hazırladığını anlatmıştı. Carter burada, başkan Biden’ın; FDIC, OCC ve Adalet Bakanlığı’nı nasıl ‘silahlandırdığını’, ve bu sayede kripto-dostu bankaların kripto şirketlerine kapılarını kapamasını nasıl sağlamak istediğini gösteren 15 olay yazmıştı. Böylece hükumet hem finansal hem de politik sistemler üzerinde kontrolünü daha da artıracaktı. İşte CBDC’ler de sosyal takip ve kontrolün sağlanmasında son mekanizmalardır. Bu konuda dikkatli olmalıyız”

 

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl