Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

ABD’nin eski Çin büyükelçisi Binance borsasına katıldı

buyukelci

İşlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bugün yaptığı açıklama ile ABD Senatosu’nda uzun yıllar görev almış olan ve ardından Obama döneminde ABD’nin Çin büyükelçiliğini yapan Max Baucus’u düzenleyici alanda rehberlik sağlaması için ekibine dahil etti.

Açıklamada, Baucus’un borsaya politikalar yol gösterici olacağı ve Binance’ın regülatörlerle irtibatında kilit rol üstleneceği ifade edildi. Baucus, Senato’da Finans Komitesi’nin başkanlığını yapmıştı. 2014 ilâ 2017 yıllarında da ABD’nin Çin büyükelçisiydi.

Baucus, ABD Ticaret Odası’nın resmi internet sitesine göre Amerikan ve Çinli şirketlere danışmanlık hizmetleri sağladığı bir danışmanlık şirketi işletiyor. ABD’li eski politikacı, daha önce Alibaba Group’a danışmanlık yaptı.

Baucus, Binance’e katılımının ardından yaptığı açıklamada, kripto paraların ve blok zinciri teknolojisinin daha adil bir finansal sistem oluşturma konusunda devrim yaratma potansiyeli taşıdığını söyledi. Baucus, sözlerinin devamında “Binance, kripto para ve blok zinciri teknolojisini ana akıma kazandırmakla ilgilenen en büyük kuruluşlardan biri.” dedi ve politika ile regülasyon konularında yardımcı olmanın bir ayrıcalık olduğunu vurguladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl