Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

ABD’de yapılan bir araştırmanın sonucu: Gelecek, Bitcoin için büyüme getirecek

Ekonomi profesörü Panos Mourdoukoutas, bugün Forbes‘daki köşesinde bir araştırmaya yer verdi. Araştırmayı gerçekleştiren şirketin analisti, geleceğin Bitcoin için büyüme getireceği görüşünde. İşte o araştırma: Bazı uzmanlar, Bitcoin’in bir gün ulusal para birimlerini tarihe gömecek olan “halkın para birimi” olduğunu düşünüyorlar. Bazılarıysa onu “sahtekarlık” ve “lale balonu” olarak tanımlıyorlar. Peki ortalama bir Amerikalı, Bitcoin hakkında ne biliyor ve ne düşünüyor? Amerikalıların bazıları Bitcoin hakkında hiçbir şey bilmiyor. Duyanlar ise ya yasadışı olduğunu düşünüyorlar ya da yasallığından emin değiller. Yalnızca küçük bir...

Ekonomi profesörü Panos Mourdoukoutas, bugün Forbes‘daki köşesinde bir araştırmaya yer verdi. Araştırmayı gerçekleştiren şirketin analisti, geleceğin Bitcoin için büyüme getireceği görüşünde.

İşte o araştırma:

Bazı uzmanlar, Bitcoin’in bir gün ulusal para birimlerini tarihe gömecek olan “halkın para birimi” olduğunu düşünüyorlar. Bazılarıysa onu “sahtekarlık” ve “lale balonu” olarak tanımlıyorlar. Peki ortalama bir Amerikalı, Bitcoin hakkında ne biliyor ve ne düşünüyor?

Amerikalıların bazıları Bitcoin hakkında hiçbir şey bilmiyor. Duyanlar ise ya yasadışı olduğunu düşünüyorlar ya da yasallığından emin değiller. Yalnızca küçük bir kesim -çoğunlukla gençler olmak üzere- bir dijital para birimine sahip.

Bu veriler, Bitcoin’in erken kullanıcılarının egzotik bir ürünü olmaktan kitle para birimi haline evrilmesi için uzun bir yolu olduğu anlamına geliyor.

Özetle araştırmanın verileri şunları söylüyor:

-Amerikalıların yüzde 78.5’u Bitcoin’i duymuş.

-Bitcoin hakkında bilgi sahibi olanların yüzde 11’i ABD’de Bitcoin’e sahip olmanın yasa dışı olduğunu ve yüzde 48’i ise Bitcoin’in yasallığı hakkında fikri olmadığını belirtiyor.

-Bitcoin’i duyanların sadece yüzde 14’ü şimdiye kadar Bitcoin sahibiydi. Yüzde 40’ı gelecekte Bitcoin kullanma fikrine açık. Yüzde 34’ü ise gelecekte Bitcoin satın almak konusunda kararsız.

Sonuçlar, Amerikalıların sadece yüzde 42’sinin bu dijital para biriminin farkında olduğunu gösteriyor.

‘Gelecek Bitcoin için büyüme getirecek’

Bitcoin’in geleceği için bu iyi bir haber. Araştırmayı gerçekleştiren LendEDU şirketinin analisti Michael Brown, “Eğer araştırmamızı bir gösterge olarak kabul edersek gelecek Bitcoin için büyüme getirecek” diyor ve ekliyor:

“Bitcoin’e gelecekte yatırım yapmaya gönüllü olduklarını ifade eden her yaştan insan vardı. Katılımcıların yüzde 85.37’si hiç Bitcoin’e sahip olmadıklarını söylüyor ama sadece yüzde 54.58’i gelecekte yatırım yapmaya başlamayı planlamadıklarını belirtti.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl