Morgan Creek kurucusu Mark Yusko: 300 milyar dolar Bitcoin’e gelecek

Birkaç hafta önce Bitcoin'in halving sonrası dönemde ciddi bir yükseliş yaşayacağını söyleyen yatırım şirketi Morgan Creek Capital'ın kurucusu ve CEO'su Mark Yusko, ABD'de "baby boomer" olarak da bilinen yaşlı kesimin elinde 30 trilyon dolarlık para olduğunu ve bunun %1'lik kısmının Bitcoin geleceğini düşündüğünü söyledi.

Morgan Creek Capital’ın kurucusu ve CEO’su Mark Yusko, Bitcoin’de yükseliş yaşanacağına yönelik beklentisini yineledi. Kripto podcast yayıncısı Scott Melker’ın programına katılan Yusko, 2025 yılının mart-nisan aylarında en büyük kripto paranın 150 bin dolar civarında olacağını düşündüğünü söyledi.

“8 haftada gitmiştik”

Özellikle 2020 yılının son bölümünde Bitcoin’in 8 haftalık süre içerisinde 10 bin dolardan 20 bin dolara gittiğini belirten Yusko, “O dönem her şey çok hızlı olmuştu. İnsanlar çok çabuk kâr almak istemişlerdi ama 10 bin dolardan 20 bin dolara 8 haftada gidip, sonra da 64 bin dolara kadar çıkmıştı Bitcoin…” dedi.

“Yaşlı jenerasyon 300 milyar dolar bırakacak”

Önümüzdeki 12 aylık süre boyunca ABD’nin “babay boomer” olarak da bilinen yaşlı jenerasyonunun, yatırım danışmanları vasıtasıyla Bitcoin’e 300 milyar dolar getireceğine inandığını belirten Yusko şunları söyledi:

“İnanılmaz bir talep söz konusu ve bu durum hala tam anlamıyla fiyatlanmış değil. Hatta hiç fiyatlanmış değil. Önümüzdeki 12 aylık süre boyunca, boomer’ların paraların kontrol eden finansal danışmanlardan, bu paranın yüzde 10’unun geleceğini düşünüyorum. Boomer neslinin toplamda yaklaşık 30 trilyon doları var. Bu paranın yüzde 1’lik kısmı olan 300 milyar dolar Bitcoin’e gelebilir”

Yusko ayrıca 300 milyar dolarlık para girişinin, çarpan etkisiyle Bitcoin’in piyasa değerini de 6 trilyon dolarlık bir seviyeye çıkarabileceğini belirtti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl