ABD’den şimdi de DeFi uyarısı: “Büyük tehlike oluşturuyor”

Son dönemde kripto paralar konusunda sert bir politika sergileyen ABD kurumları bu yönde ilerlemeye devam ediyor. Son olarak ise Hazine Bakanlığı, merkeziyetsiz finans alanında bir değerlendirme raporu yayımladı ve DeFi'daki para aklama kurallarına uymayan hizmet sağlayıcıların çok büyük tehlike yarattıklarını belirten bir açıklama yaptı.

SEC’nin Coinbase’e uyarı mektubu göndermesi, CFTC’nin Binance’e açtığı dava ve New York regülatörünin Paxos’a getirdiği BUSD yasağı derken, şimdi de ABD Hazine Bakanlığı merkeziyetsiz finans konusunda olumsuz bir değerlendirme raporu yazdı.

Yapılan açıklamada bu “değerlendirme raporu”nun, bakanlığın merkeziyetsiz finans hakkında çıkardığı ilk rapor olduğu dile getirilirken anti-para aklama ve terörizmin finansmanı karşıtı kurallara uymayan DeFi hizmet sağlayıcılarının “en büyük yasa dışı finans riski” taşıyan yapılar oldukları belirtildi.

Yine Kuzey Kore vurgusu

Daha önce Tornado Cash’i yasaklayan bakanlığın o dönem Kuzey KoRe vurgusu yaptığı biliniyor. Yine aynı yol üzerinden ilerleyen kurum, Kuzey Kore için çalışan hırsız, dolandırıcı, siber suçlu ve fidyecilerin düzenli olarak DeFi platformlarını kullandıkları ifade edildi. Yapılan açıklamada ayrıca ABD regülasyon kurumlarının, DeFi üzerindeki gözetim ve kontrolü artırması gerektiği de ifade edildi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl