ABD eyaletinden Celsius için işlem durdurma kararı

ABD’de Teksas, New Jersey ve Alabama eyalet yetkilileri, kripto borç verme ve kredi platformu Celsius Network’ün “Ödül Kazan” programı aracılığıyla yasaları ihlal ettiğini ileri sürdü. New Jersey, Celsius’tan faiz hesapları işlemlerini derhal durdurmasını isterken Teksas ise Şubat ayında bunun gerekli olup olmadığını belirlemek için bir toplantı yapacak.

Bu arada Alabama da dört hafta içinde Celsius’tan savunma talep ediyor. Şirket yanıt vermezse yaptırım uygulanacak.

Celsius’tan yapılan açıklamada ise şirketin yasalara uymadığı yönündeki iddiaları reddettiği belirtilerek “Yasalara tam olarak uymak için her zaman ABD’de ve dünyada düzenleyici kurumlarla birlikte çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Yasalara bağlılık konusundaki taahhüdümüz düşünüldüğünde bu konuyu hızlı bir şekilde ele almayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Şu an itibariyle hizmetlerimizde müşterilerimizi etkileyen herhangi bir değişiklik yok. Gelişme oldukça açıklama yapacağız.” denildi.

Öte yandan Celsius’un CEO’su Alex Mashinsky de “Servetin yeniden dağıtılmasına etkin bir şekilde yardım ettiğimiz ve sadece yüzde 1’lik kesime değil, herkese fırsat sağladığımız için bizi desteklemeliler.” şeklinde konuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl