Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

ABD Hava Kuvvetleri de metaverse’e giriyor

Metaverse'e katılan bireyler ve organizasyonlar her geçen gün daha fazla artarken, ABD Hava Kuvvetleri ise kendi metaverse'ünü oluşturma konusunda önemli bir adım attı ve marka tescil başvurusunda bulundu. "Spaceverse" adındaki alan, dijital ve gerçek unsurları birleştirerek, genişletilmiş-gerçeklik teknolojisiyle bu alanda denemeler hatta operasyonlar yapılmasını sağlayacak.

Özellikle Facebook’un çatı şirketinin adını Meta’ya çevirmesiyle hayatımızda çok daha fazla konuşmaya başladığımız metaverse konusunda ilginç bir adım geldi. Daha önce de uçtan uca veri paylaşımı güvenliği için Constellation Network ile 2 senelik sözleşme imzalayan ABD Hava Kuvvetleri bu kez de metaverse’e giriyor, hatta kendi metaverse’ünü yaratıyor.

“Genişletilmiş-gerçeklik operasyonları yapılabilecek”

NFT’ler ve metaverse konusunda marka tescili konusunda uzman avukat Michael Kondoudis’in attığı tweet’e göre, ABD Hava Kuvvetleri (USAF) 14 Nisan’da SPACEVERSE ismi için marka tescil başvurusunda bulundu. Hava kuvvetleri bu adım ile karasal unsurlar ve uzayla ilgili birçok deneme ve operasyon yapma imkanı bulacak. Kondoudis konuyla ilgili tweet’inde şunları yazdı:

“ABD Hava Kuvvetleri, SPACEVERSE ismi için bir ticari marka başvurusunda bulundu. Yaratılacak bu metaverse ile karasal ve uzayla ilgili olan hem fiziki hem de dijital gerçeklikler birleştirilebilecek ve genişletilmiş-gerçeklik denemeleri ve operasyonları yapılabilecek.”

Dolayısıyla ABD Hava Kuvvetleri’nin elinde bulunan gerçek bilgiler, metaverse’e uyarlandıktan sonra burada gerçek hayatta yapılan operasyon ve denemelere benzer birçok uygulama hayata geçirilebilecek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl