ABD Hazine Bakanı Yellen: Emeklilik için kripto para birikimi çok riskli

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto para birikimiyle emeklilik plânı yapılmasının riskli bir hareket olduğunu ve Kongre'nin bu konudaki tehlikeyi ortadan kaldırması gerektiğini söyledi.

Geçtiğimiz aylarda blok zinciri teknolojisini ve Bitcoin’in yaratıcısı olan Satoshi Nakamoto’yu öven bir konuşma yapan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, bu kez ise kripto paralarla yapılan emeklilik plânlarının çok riskli olduğunu düşündüğünü belirtti.

“Tavsiye etmem mümkün değil”

New York Times gazetesinin düzenlediği bir etkinlikte dün konuşan Yellen’a enflasyon ve ekonomik kriz konuları dışında kripto paraların emeklilik plânlarında yer alması da soruldu. Yellen cevap olarak şu ifadeleri kullandı:

“Emeklilik plânı yapanlara önerebileceğim bir seçenek değil. Bence çok riskli bir yatırım şekli. Kongre’nin bu sorunu çözmesi ve bu konuda harekete geçmesi mantıklı olacaktır.”

“Petrol fiyatları daha da artabilir”

Etkinlikte Yellen’a enflasyon ve yükselen fiyatlar da soruldu. Enflasyonun şu anda ciddi bir problem olduğunu dile getiren Yellen şunları söyledi:

“Geçmişe dönebilseydim, o zaman uyguladığım politikaları değiştirmezdim. Enflasyon şu anda bizim için büyük bir problem. Bu konunun çözümüyle ciddi şekilde ilgileniyoruz. Yakın zamanda petrol ve yakıt fiyatlarının düşeceğini sanmıyorum. Bu düşük bir olasılık. Hatta fiyatlar daha da artabilir. Bir resesyon içinde olduğumuzu da düşünmüyorum”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl