ABD Hazine Bakanlığı ve bankalar, sabit coin’ler için toplandı

ABD Hazine Bakanlığı yetkililerinin bu hafta sabit coin’lerin getirdiği riskleri ve sağladığı avantajları tartışmak üzere finans hizmetleri alanında yöneticilerle bir araya geldiği bildirildi.

Reuters‘ın ismi verilmeyen üç kaynağa dayandırdığı haberine göre, bankalar ve diğer kuruluşlarla yapılan görüşmelerde olası düzenleme ve ilgili konularda değerlendirmelerde bulunuldu. Kaynaklardan ikisi, Hazine yetkililerinin talebin belirgin şekilde artması durumunda sabit coin’ler için doğrudan gözetime ihtiyaç olup olmayacağını sorduğunu aktardı. Ayrıca yetkililerin çok sayıda kişinin sabit coin’lerini aynı anda nakde çevirmeye çalışması durumunda düzenleyicilerin olası riskleri nasıl sınırlayabileceği ve en önemli sabit coin’lerin geleneksel varlıklarla desteklenmesi gerekip gerekmediği konusunda bilgi aldığı ifade edildi.

Toplantılarda sabit coin’lerin nasıl yapılandırılabileceği, kullanılabileceği ve güvenlik endişelerini gidermek için yeterli düzenleyici yapının olup olmadığı da ele alındı.

Kaynaklar, bakanlığın yalnızca bilgi aldığını ve olası düzenleyici hamlelerle ilgili görüş bildirmediğini söylediler.

Hazine Bakanlığı sözcüsü John Rizzo, Reuters’a bakanlığın sabit coin’lerle ilgili çok çeşitli paydaşlarla bir araya geldiğini doğruladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl