Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

ABD kurumu OCC’den kripto paralar için regülasyon çağrısı

occ

ABD Para Denetleme Ofisi’nin (OCC) yeni başkanı Michael Hsu, kripto paraların sert şekilde regüle edilmesi konusundaki ısrarını sürdürüyor. Hsu, son yaptığı değerlendirmede, ABD’nin bu konuyla ilgilenen farklı kurumlarının iş birliği içinde olmaları gerektiğini söyledi.

Henüz 10 Mayıs tarihinde OCC’nin yeni başkanı olarak göreve başlayan ve koltuğuna oturduktan yaklaşık 1 hafta sonra kurumunun geçen yıl kripto paralar ile ilgili yayınladığı kılavuz da dahil olmak üzere beklemede olan tüm konuların gözden geçirilmesini istediğini belirten Hsu yeni bir hamle daha yapmak istiyor.

ABD medyasından Financial Times’ın haberine göre OCC başkanı, ülkedeki tüm kurumların regülasyonlar konusunda bir yol haritası belirlemek için koordineli ve adım adım giderek birlikte çalışması gerektiğini söyledi:

“Kurumlar arasında koordinasyonun olması lazım. Bazı şeyler ancak bu şekilde başarılabilir. Bazı mevkidaşlarımla konuştuğum zaman, birçok konuda iş birliği yapmak istediklerini görüyorum”

Mayıs ayında Temsilciler Meclisi’ne bağlı olan Finansal Hizmetler Komitesi’nin bir toplantısına da katılan Hsu; OCC, FED ve Mevduat Sigorta Kurumu’nun ortak bir çalışma grubu oluşturarak hızlı şekilde kripto para endüstrisini araştırması gerektiğini belirtmişti.

Eski başkan Brian Brooks’tan tepki

OCC’nin bir önceki başkanı olan ve Biden’ın başkan seçilmesiyle görevi bırakıp, Binance’in ABD kolu olan Binance.US’in CEO’su olan Brian Brooks ise regülasyonları sıklaştırmanın tehlikesine değinmişti.

Mayıs ayındaki Consensus konferansına katılan Brooks yaptığı konuşmada regülasyonların sıklaştırılmasının doğru olmadığını, hatta bir ulusal bankanın sadece kripto para saklama hizmeti sağlaması sebebiyle FED üyeliğine kabul edilmemesinin, hem çılgınca ama asıl önemlisi tehlikeli bir fikir olduğunu söylemişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl