ABD regülatörü CFTC, Polymarket’i inceleme altına aldı

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (CFTC) en büyük DeFi tahmin piyasası platformu Polymarket’i inceleme altına aldığı bildirildi.

Bloomberg’in konuyu bilen kaynaklara dayandırdığı haberine göre platform, müşterilerin uygunsuz bir şekilde takas veya ikili opsiyon işlemi yapmasına izin verip vermediğini ve kuruma kayıtlı olması gerekip gerekmediğini araştırıyor.

Ayrıca Polymarket’in yaklaşık 1 milyar dolar değerlemeyle yeni bir yatırım turu için görüşmelerde bulunduğu da öğrenildi. Kaynaklar, New York merkezli şirketin soruşturmayla ilgilenmesi için CFTC’nin icra biriminin eski başkanını kadrosuna dahil ettiğini de aktardı.

CFTC, haberle ilgili yorum yapmayı reddederken Polymarket da herhangi bir soruşturma yürütüldüğünü doğrulamayan ve reddetmeyen bir cevap verdi. Şirketten bir yetkili, “Polymarket, yürürlükteki yasalara ve düzenlemelere uymaya, regülatörlere herhangi bir soruşturmada yardımcı olacak bilgileri sağlamaya kararlıdır.” dedi.

Şirket, soruşturma sonucunda suç teşkil eden herhangi bir bulguya ulaşılırsa para cezası veya kısıtlamalarla karşı karşıya kalabilir.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl