ABD başkan adayı Ron DeSantis: Bitcoin ve kriptoya açılan savaşı bitireceğim

CBDC karşıtlığının yanı sıra Bitcoin'e verdiği destekle de bilinen ABD başkan adaylarından Ron DeSantis, şu anki başkan Biden ve yönetiminin Bitcoin ve kripto paralara karşı savaş açtığını ve bunu kendisinin bitireceğini belirtti.

Bir diğer ABD başkan adayı Kennedy gibi Bitcoin’e karşı desteğini söylemekten çekinmeyen isimlerden biri olan Ron DeSantis bir kez daha Bitcoin ve kripto para vurgusu yaptı. Şu anki Florida valisi, Biden hükumetinin Bitcoin karşıtı politikasını göreve geldiği anda ortadan kaldıracağını söyledi.

“Bitcoin onlar için tehdit”

Dün New Hampshire’daki kampanyasında konuşan DeSantis, “Bitcoin’e ve kripto paralara karşı savaş açtılar ve bu savaşı başkan seçildiğim gün ben bitireceğim. Bitcoin onlar için bir tehdit. Onu varlığına uymayacak şekilde regüle etmeye çalışıyorlar”

Hatırlanacağı üzere DeSantis’in başkanlık vaatlerinden bir tanesi de CBDC’lerin çıkarılamayacak olmasıydı. DeSantis daha önceki birçok konuşmasında CBDC’lerin, ABD halkı için kötü sonuçlar getireceğini ve insanların finansal özgürlüklerini kısıtlama amaçlı çıkarılacağını belirtmişti.

DeSantis gibi bir başka başkan aday adayı olan Robert Kennedy Jr. da, Bitcoin’e olan desteğini bir adım öteye götürmüş ve doları da Bitcoin ile destekleyeceğini söylemişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl