Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

ABD Senatosu Bankacılık Komitesi, dijital paralar konusunda toplanacak

ABD Senatosu Bankacılık Komitesi üyeleri, önümüzdeki günlerde merkez bankası dijital para birimleri hakkında bir oturum düzenleyecek.

Söz konusu oturum, “Daha Güçlü Bir Finansal Sistem Oluşturmak: Bir Merkez Bankası Dijital Parasının Getirdiği Fırsatlar” başlığı ile 9 Haziran Çarşamba günü TSİ 21.30’da gerçekleşecek. Oturum, sanal ortamda yapılacak ve dileyen canlı olarak izleyebilecek.

Oturumda MIT’den Reha Narula, Columbia Law Schoold’dan Lev Menand, CFTC’nin eski başkanı Christopher Giancarlo ve Stanford’dan Darrell Duffie uzman olarak dinlenecekler.

Çin’in dijital para konusunda hızlı adımları, ABD’de de yankı buluyor. Çin, dijital parayı gerçek hayatta test etmeye başlamışken ABD’de bazı çevreler, Çin’in gerisinde kalındığını dile getiriyorlar. Bu eleştirilerle beraber, dijital para çalışmaları hızlandırılmış olacak ki geçtiğimiz haftalarda Fed Başkanı Jerome Powell, bankanın yaz aylarında dijital paraya ilişkin bir araştırma makalesi yayınlayacağını açıkladı. Fed’in ödeme teknolojilerindeki yenilikleri dikkatle takip ettiğini vurgulayan başkan, ABD’nin dijital para konusunda ilk olmasının önemli olmadığını, zaten doların rezerv para statüsüne sahip olduğunu savunuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl