Tarihler yaklaşıyor: ABD Kongresi’nde bu ay 3 kripto para toplantısı var

ABD'de Senato'nun alt-komitelerinin kripto para toplantılarına Şubat ayı takviminde bir yenisi eklendi. 9 Şubat günü "Dijital varlıkları araştırma" başlığı altında yeni bir Senato toplantısı yapılacak. Senato'nun bu ay ayrıca sabit coin'lerle ilgili de bir toplantısı bulunuyor.

ABD’de son ayların en çok konuşulan konuları sabit coin’ler ve onların nasıl regüle edilmesi gerektiği olurken, özellikle Senato’daki alt-komitelerin düzenlediği toplantılar dikkat çekiyor. Bu toplantılarda sektörün önemli isimleri, politikacıların sorularını yanıtlıyor.

İşte ABD Senatosu bu toplantılara Şubat ayı içinde bir yenisini daha ekledi. 9 Şubat günü yapılacak toplantı “Dijital varlıkları araştırmak: Riskler, regülasyon ve inovasyon” başlığını taşıyor.

Bu toplantıdan bir gün önce, 8 Şubat’ta da Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, sabit coin’lerle ilgili bir toplantı düzenleyecek. Bu toplantıdan bir hafta sonra 15 Şubat’ta da, yine sabit coin’lerle ilgili bir toplantı daha yapılacak ancak bu toplantıyı Senato’nun Bankacılık Komitesi düzenleyecek.

Hatırlanacağı üzere Aralık ayı başındaki bir toplantıda kripto para endüstrisinin önemli yöneticileri ağırlanmış ve yaklaşık 4 saat süren toplantıda birçok Kongre üyesi yöneticilere sorular yöneltmişti.

Sabit coin’ler en önemli konu

ABD’de uzun süredir tartışılan sabit coin’ler adeta son dönemde Bitcoin’in de önüne geçmiş durumda… Neredeyse 200 milyar dolara varan sabit coin piyasa değeri konusunda endişelerini her fırsatta dile getiren kanun yapıcılar, bir CBDC konusunda da hala ciddi adım atabilmiş değiller.

Ülkede son olarak bazı bankalar USDF adında bir sabit coin çıkarmayı ve bunu tamamen bankaların nakit parasıyla desteklemeyi düşündükleri ortaya çıkmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl