ABD’de meclis komitesi, kripto ve sabit coin mevzuatını oylayacak

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, dijital varlıkların yatırım sözleşmesinden emtiaya geçmesi için daha net bir yol ve sabit coin’ler için kapsamlı bir çerçeve oluşturmayı amaçlayan mevzuatı temmuz ayında tartışacak ve sonrasında tasarı, oylamaya sunulacak.

ABD Kongresi’nde geçtiğimiz mayıs ayında “Dijital Varlıkların Geleceği: Dijital Varlık Piyasalarındaki Düzenleyici Boşlukların Ölçülmesi” başlıklı bir oturum gerçekleştirilmişti. Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi ve Tarım Komitesi tarafından gerçekleştirilen ortak komite oturumunda, yeni bir ABD kripto mevzuatı geliştirmek yerine, mevcut yasaların kripto değişiklikleriyle desteklenmesi üzerinde durulmuştu.

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Patrick McHenry, bu sabah komitesine, dijital varlıkların emtia haline gelmesini kolaylaştıracak mevzuatı tartışmak, değiştirmek ve muhtemelen ileriye taşımak için bir oturum düzenlemeyi planladığını söyledi.

McHenry ve Temsilciler Meclisi Tarım Komitesi’nin Cumhuriyetçi başkanı Glenn Thompson tarafından hazırlanan mevzuatın yasalaşması için Senato’daki Demokratların desteği ve Başkan Joe Biden’ın imzası gerekiyor.

Komite ayrıca, McHenry ve Temsilci French Hill tarafından yazılan, sabit coin’ler için kapsamlı bir düzenleyici çerçeve oluşturmak üzere ayrı bir tasarıyı da tartışacak.

Temmuz ayında oylanacak

Temmuz oturumu sırasında komite üyelerine metinde değişiklik önerme fırsatı verilecek. Metnin nihai versiyonu daha sonra, lehte ya da aleyhte bir oylamaya tabi tutulacak. Tasarıların komiteden çıkarılması, onları Temsilciler Meclisi’nin tamamı tarafından değerlendirilmeye ve oylanmaya hazırlayacak.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl