ABD’li vekillerden Apple CEO’su Tim Cook’a mektup: Kripto ve Blockchain’i sordular

ABD Temsilciler Meclisi İnovasyon, Veri ve Ticaret Alt Komitesi Başkanı Gus Bilirakis ve Komite Üyesi Jan Schakowsky, Apple CEO’su Tim Cook’a mektup gönderdi. Milletvekilleri, mektupta şirketin App Store kurallarını sordu ve teknoloji devinin bu kuralları blok zincirleri, NFT’ler ve diğer dağıtık defter teknolojileri gibi yeni teknolojileri kısıtlamak için kullanıp kullanmadığı konusunda endişelerini dile getirdiler.

Apple’dan konu hakkında bilgi ve belge talep eden vekiller, Apple’ın politikalarının ABD’nin gelişmekte olan teknolojilerdeki liderliğini olumsuz etkileyebileceğine dair kaygılarını paylaştılar. Söz konusu mektup, milletvekillerinin geçtiğimiz kasım ayında TikTok ve Çin menşeili uygulamalardan kaynaklanan olası güvenlik zafiyetleri ve yabancı devletlerin gözetimine ilişkin Apple’a gönderdikleri mektubun devamı niteliğinde.

Başkan Bilirakis ve Kıdemli Üye Schakowsky, yaptıkları açıklamada “Apple, bu kısıtlamaların duvarlarla çevrili bir bahçe yaratarak güvenliği artırdığını savunsa da pek çok kişi Apple’ın uygulama mağazasını rakiplerine karşı bir silah olarak kullanmasından endişe duyuyor. Kongre’nin App Store kurallarını ve bu kuralların inovasyonu ne ölçüde sınırladığını, aynı zamanda ABD’nin teknolojik liderliğini nasıl etkilediğini tam olarak anlaması çok önemlidir. Alt komitemiz, tam şeffaflığı teşvik etmeye ve büyük teknoloji şirketlerinin tekelci davranışlarından sorumlu tutulmalarını sağlamaya kararlıdır. Amerikan yaratıcılığının gelişmeye devam edebilmesi için sektörde eşit bir oyun alanı yaratmak istiyoruz.” dediler.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl