Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

ABD’de bir parti ilk kez kripto para bağışı kabul edecek

ABD Ulusal Cumhuriyetçi Kongre Komitesi, partiye bağış yapmak isteyenlerden kripto para da kabul edeceğini açıkladı. Böylece ülkede ilk kez bir parti kripto para ile bağış toplamış olacak.

Amerikan haber sitesi Axios’un verdiği bilgiye göre; Ulusal Cumhuriyetçi Kongre Komitesi, artık kripto para ile bağış kabul edecek. Cumhuriyetçi Parti’nin seçimlerde oy alabilmesi için çalışmalar yürüten komite (NRCC), bağışları BitPay şirketi yardımıyla toplayacak. Bağışlar komitenin kasasına girmeden önce, BitPay’de ABD dolarına çevrilecek.

100 dolarlık sınırı aşabilecekler

Bağışların kasaya girmeden önce dolara çevrilecek olması ise partinin çok daha yüksek meblağlar alabilmesini sağlayacak. Şu anda ABD’de kripto para bağışı 100 dolar değer ile sınırlı. Ancak kripto para yerine, ABD dolarının kasaya girecek olması ile bu rakam 10 bin dolara çıkacak. Dolayısıyla parti, ülkedeki en yüksek seviye bağış miktarından ödeme toplayabilecek.

NRCC Başkanı Tom Emmer ise konyla ilgili yaptığı açıklamada, “Temsilciler Meclisi’nde yeniden fazla sandalye sahibi olmak ve Pelosi’nin sosyalist programının önüne geçmek için her yolu deneyeceğiz. Bu yenilikçi teknoloji, Cumhuriyetçilerin ihtiyacı olan kaynakları almasına yardımcı olacak” dedi.

Meclis Finansal Hizmetler Komitesi’nin bir üyesi olan Emmer aynı zamanda, Kongre Blokzincir Yönetimi’nde eş başkanlık yapıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl