ABD’de Kongre üyeleri arasında sabit coin anlaşmazlığı: “Büyük sorunlar var”

Özellikle en büyük sabit coin'ler olan USDT, USDC ve BUSD için büyük önem taşıyan sabit coin'ler için regülasyon yasası çalışmalarında Demokratlar ve Cumhuriyetçiler arasında ciddi fikir ayrılıkları olduğu ve şu ana kadar iki partili bir anlaşmanın kesinlikle sağlanamadığı belirtildi.

Uzun zamandır kripto paraları regüle etmek isteyen ABD’de, sabit coin’ler konusu özellikle Bitcoin ve diğer sabit coin olmayan altcoin’lerden çok daha fazla tartışılıyor.

Bilindiği üzere Kongre’nin Finansal Hizmetler Komitesi’nde birçok oturuma başkanlık eden Demokrat Kongre üyesi Maxine Waters ile Cumhuriyetçi Kongre üyesi Patrick McHenry, son olarak sabit coin’lerin nakit ve ABD Hazine tahvilleri tarafından desteklenmesi gerektiği konusunda bir ön-anlaşmaya bile varmışlardı.

Ancak tüm çabalara rağmen iki parti arasında bu konuda çok ciddi fikir ayrılıkları ve anlaşmazlıkların olduğu belirtildi. ABD medyasından Punchbowl News platformunun kurucusu olan Jake Sherman, kişisel Twitter hesabından önemli bilgiler verdi.

“Büyük fikir ayrılıkları var”

Sherman, Finansal Hizmetler Komitesi’ndeki Kongre üyeleri arasındaki anlaşmazlıklara değindi ve şu ifadeleri kullandı:

“Finansal Hizmetler Komitesi’ndeki Cumhuriyetçiler’le konuştum ve bana Demokratlar ile kesinlikle bir anlaşmaya varmadıklarını, şu anda çok ciddi ve büyük fikir ayrılıkları bulunduğunu söylediler”

İki parti milletvekillerinin çabaları eğer Temsilciler Meclisi’nde kabul edilir ve Senato’da gerekli sayıda oy alırsa, ABD’de sabit coin’ler resmen regüle edilmiş olacak ancak şu an için bu durum çok da kolay gözükmüyor.

ABD’de bir grup büyük bankanın da USDF adında bir sabit coin çıakrma çalışmasının olduğu da biliniyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl