ABD’de orta yaş grubu emeklilik fonlarında kripto da istiyor

Varlık yöneticisi şirket Fidelity'nin ABD'de 401(k) olarak da bilinen emeklilik fon ödeme sistemine Bitcoin'i katmasının ardından konuyla ilgili önemli bir anket yapıldı. Sonuçlara göre hem Z jenerasyonu hem de milenyal denilen yaş grubunun yarısı emeklilik fonlarında kripto para da görmek istiyor.

Dünyada enflasyonun ABD dahil birçok ülkede rekor seviyelere gelmesi insanların çözümü kripto paralarda aramaya başlamasına neden olurken, en büyük finansal hizmet şirketlerinden biri olan Charles Schwab önemli bir anket çalışması yaptı.

Ankete göre Z jenerasyonu ve milenyal denilen yaş grubunun yarıya yakın (%46) kısmı emeklilik fonlarında kripto paraların da olmasını istiyor.

Yarısının kripto para yatırımı zaten var

Aynı yaş gruplarının emeklilik fonlarının dışında da kripto paraşara yatırım yaptıkları belirtildi. 90’ların sonunda ve 2000’lerde doğan insanlardan oluşan Z kuşağının %43’ü, 80’lerlin başı ve 90’ların ortasına kadar olan bölümde doğan milenyallerin ise %47’sinin şu anda kripto para yatırımlarının da olduğu ortaya çıktı.

4-19 Nisan 2022 tarih aralığında yapılan anket çalışmasına 1100 kişi katılırken, her katılımcının 401(k) emeklilik plânına dahil olduğu belirtildi.

Katılımcıların büyük bölümü emekliliğin önündeki en büyük sorunun ise enflasyon olduğunu söylediler.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl