ABD’de Binance’e dair incelemelerin genişletildiği iddia edildi

ABD’de Binance Holdings Ltd.’ye yönelik soruşturmanın genişletildiği, artık muhtemel bir “insider trading” durumu ve piyasa manipülasyonuna dair incelemelerde bulunulduğu iddia ediliyor.

Bloomberg ve Reuters tarafından geçilen habere göre, ABD’li yetkililer, soruşturmanın bir parçası olarak Binance veya personelinin müşterilerden yararlanarak kâr elde edip etmediği konusunu araştırıyor.

Bir Binance yetkilisi ise yaptığı açıklamada, şirketin “insider trading” konusunda “sıfır tolerans” politikasına ve müşterilerine ya da kripto para sektörüne zarar verebilecek herhangi bir suistimali önlemek için “katı etik ilkelere” sahip olduğunu söyledi. Ayrıca Binance’in güvenlik ekbinin görevi kötüye kullanma gibi konularda uzun süredir yönergeleri bulunduğunu ekledi.

Binance, şu ana kadar kanuna aykırı bir uygulama ile suçlanmadı. Soruşturmaların herhangi bir resmi işlemle sonuçlanmayabileceği ifade ediliyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in ABD’li yetkililer tarafından incelendiğine dair ilk haberler, Mart ayında ortaya çıkmıştı.

Insider trading, şirket içinden bilgi alarak işlem yapmayı ifade ediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl