ABD’deki kriz, kripto şirketlerini İsviçreli bankalara çekiyor

ABD'de geçtiğimiz hafta yaşanan bankacılık krizinde SVB, Signature Bank ve Silvergate Capital'ın iflasa sürüklenmesi kripto para şirketlerinin de bankacılık işlemlerini yapabilmek için İsviçre'ye yönelmesine sebep oldu.

ABD’li kripto para şirketleri, yaşanan büyük krizin ardından İsviçreli bankalarla kripto para hizmetleri konusunda görüşmeye başladı. ABD medyasından CNBC’nin konuyla ilgili bilgi sahibi kaynaklarına dayandırdığı haberine göre; SVB ve Silvergate gibi büyük kredi bankalarının ortadan kaybolması, kripto para firmalarını, kendisini sağlam regülasyonlara sahip bir kripto merkezi olarak pazarlayan İsviçre’ye yöneltti.

“Talep yağıyor”

Konuyla ilgili CNBC’ye konuşan bir İsviçre bankası danışmanı “Adeta talep yağıyor. Bir günde bize gelen talep sayısı rekor kırdı. Daha önce görmediğimiz rakamlardı. Bu çılgınlık” dedi. Bu kişi ayrıca isminin ve bankasının da açıklanmamasını özellikle rica etti.

İsviçre’nin en büyük bankalarından biri olan Sygnum’da pazarlama yöneticisi olarak çalışan Dominic Castley de, yine CNBC’ye yaptığı değerlendirmede gelen aşırı talepleri doğruladı ve şunları söyledi:

“Yaşanan bankacılık krizinin ardından tüm dünyadan sayısız talep aldık. Sygnum’un hem İsviçre hem de Singapur iştiraki bu tür şirketlere cazip geliyor. Teklif ve taleplerin çoğu ABD’den… Yatırımcılar, varlık yönetim firmaları ve blok zinciri projeleri başvuruyor. Güvenli bir İsviçre bankası arıyorlar”

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl