“ABD’den bir başka Bitcoin satışı daha” iddiası

Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin, kapatılan darknet pazarı Silk Road ile bağlantılı bir başka önemli Bitcoin (BTC) satışını yaptığı bildirildi.

ABD hükümeti, kademeli ama istikrarlı bir süreçle Silk Road ile bağlantılı Bitcoin varlıklarını elden çıkarmaya devam ediyor.

Artık kapalı olan darknet pazarı Silk Road ile bağlantılı bir başka önemli Bitcoin (BTC) grubunun satışını çevreleyen spekülasyonlar, CryptoQuant’taki zincir analistleri tarafından doğrulandı.

Zincir üstü veri platformu CryptoQuant bir rapor paylaşarak, firmanın 12 Temmuz’da Silk Road hacker’ı James Zhong ile ilişkili 8 bin 200 BTC’yi sattığını ileri sürdü.

Ancak değer, hükümetin yaklaşık 9 bin 826 portföyünü taşıdığı önceki satışın biraz altındaydı. Miktar, hükümetin mart ayında gerçekleştirdiği ilk onaylanmış 9 bin 861 BTC satışından da düşük. ABD toplamda, bu partiden 50 bin BTC’nin tamamını satmayı planlıyor.

ABD hükümeti 9 bin 319 BTC’yi birleştirerek satış yaptı

Rapora göre kripto paraların çoğunluğu, toplam 9 bin 319 BTC’lik tek bir işlemde birleştirildi. Bu transfer, 8 bin 200 BTC’nin bir adrese ve bin 119 BTC’nin başka bir adrese gönderilmesini içeriyordu.

CryptoQuant’a göre, 8 bin 200 BTC’yi alan önceki adres daha sonra bunları çeşitli diğer adreslere iletti ve bu adreslerin her biri 79 Bitcoin aldı. Bu paraların da borsalara yatırıldığı ya da daha az sayıda cüzdanda birleştirildiği bildirildi.

Henüz teyit edilmemiş olmakla birlikte, bin 119 BTC’nin bulunduğu diğer adresin hükümet tarafından kontrol edildiği söyleniyor.

195 bin 307 BTC hâlâ ABD hükümetinin elinde

Şirketin açıklamasına göre, toplam 195 bin 307 BTC hükümetin mülkiyetinde kalmaya devam ediyor. Bu el koymalar, Bitfinex hack’i de dahil olmak üzere çok sayıda suç olayını içeriyor.

 

 

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl