Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Nükleer enerjili Bitcoin madenciliği, Ohio’da başlıyor

Bitcoin madenciliğinde temiz enerjinin öneminin daha çok konuşulduğu şu günlerde iki ABD'li şirket temiz enerji anlaşması imzaladı. Enerji sağlayıcısı Energy Harbor, Bitcoin madenciliği "hosting" hizmeti sağlayıcısı olan Standard Power ile 5 yıllık ortaklık kurduğunu duyurdu.

ABD’li enerji sağlayıcısı şirket Energy Harbor, temiz ve karbon salınımı olmayan nükleer enerji sisteminden elektrik verme amacıyla Standard Power firması ile 5 yıllık anlaşma imzaladığını duyurdu. Energy Harbor, Standart Power’ın Ohio’daki Bitcoin blok zincir madencilik tesislerine Aralık 2021 itibariyle temiz enerji ile üretilen elektrik sağlamaya başlayacak.

Standart Power, gelişmiş veri işleme şirketleri için bir altyapı sağlayıcısı olmasının yanında ayrıca blok zincir madencilik şirketleri için de ‘hosting’ hizmetleri veriyor. Şirket ayrıca bölgede terk edilmiş bir kağıt fabrikasını bu sayede, başka amaçla olsa da, tekrardan kullanacak ve yeni iş olanakları sağlayacak. Standart Power bu anlaşmayla beraber Bitcoin madencilik merkezine Energy Harbor’un temiz, sürdürülebilir ve yerel olarak üretilen nükleer enerjiyle güç verecek.

Standard Power aynı zamanda, elektrik şebekesi ve diğer Ohio müşterilerinin güce en çok ihtiyaç duyduğu zamanlarda operasyonları tamamen kapatarak elektrik iletim şebekesine güç sağlayacak.

“Yeni ve temiz enerji sağlayacağız”

Energy Harbor yönetim kurulu başkanı ve CEO’su John Judge, anlaşmayla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Standart Power’a, onlara hizmet vermemize olanak tanıdıkları için teşekkür ediyoruz. Doğaya olan olumsuz etkilerini azaltmak isteyen bir şirketle çalıştığımız ve Ohio’ya yeni ve temiz enerji sağladığımız için de mutluyuz.”

“Hosting hizmetimiz yüzde 100 temiz enerjiden sağlanmalı”

Ohio’yu düşük olan elektrik maliyetleri sebebiyle seçtiklerini belirten Standard Power CEO’su Maxim Serezhin de
şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin madencilik tesisleri, fazla enerji harcarlar. Bu yüzden sorumluluğumuzu biliyoruz. Çok daha temiz ve sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyoruz. Ohio’yu ucuz elektrik maliyetinden ötürü seçtik. Ayrıca burada karbon salınımı olmayan enerji seçenekleri de mevcut. Sağladığımız hosting hizmetinin yüzde 100 temiz enerjiyle yapıldığından emin olmak için altyapıyı kurduk”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl