Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

ABD’li Bitcoin madenciliği şirketinden 30.000 cihaz siparişi

ABD merkezli Bitcoin madenciliği şirketi TeraWulf, en büyük madencilik cihazı üreticisi Bitmain’den 30 bin madencilik cihazı satın almak üzere anlaşma sağladı.

Bitmain’den yapılan açıklamada, TeraWulf’un şirketin son nesil ürünü Antminer S19j Pro siparişi verdiği, teslimatın 2022 yılının Ocak ve Haziran ayları arasında yapılacağı bildirildi.

Cihazların teslim edildikten ve çalıştırılmaya başlandıktan sonra TeraWulf’un toplam madencilik gücünün 3 EH/s artması bekleniyor.

TeraWulf CEO’su Paul Prager, “Bitmain ile yapılan bu anlaşma, operasyonlarımızı hızlı ve verimli bir şekilde ölçeklendirme planı doğrultusunda attığımız yeni bir adım. Bitmain’den alacağımız cihazlar çalıştırılmaya başlandığında endüstriyel ölçekte çevresel olarak sürdürülebilir Bitcoin üretimi çabalarımızı ileri taşıyarak hash oranımızı önemli ölçüde artırmayı umuyoruz.” dedi.

TeraWulf, hisseleri Nasdaq’ta işlem gören bir teknoloji şirketi olan Ikonics ile varılan birleşme anlaşmasının ardından Nasdaq’ta listelenecek. Şirket, burada WULF kısa adıyla yer alacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl