ABD’li dev Morgan Stanley’den kripto odaklı yönetici ilânı

ABD'li dev yatırım bankalarının müşterilerine kripto paralarla ilgili hizmet sunma çalışmaları devam ederken şimdi de Morgan Stanley, iş dünyasının önemli etkileşim platformu LinkedIn'den kripto paralarla ilgili ürün oluşturma konusunda bir yönetici aradığını duyurdu.

Dünyanın en büyük ekonomisi olan ABD’de Goldman Sachs ve JPMorgan gibi bankaların kripto paralarla ilgili hizmet anlayışlarını genişletmesinin ardından şimdi de bir başka dev yatırım bankası Morgan Stanley, LinkedIn’den geniş çapta kripto para ürünleri oluşturabilecek bir yönetici aradığını duyurdu.

1 Ağustos’tan itibaren açıldığı görülen ilânda bu kişinin, “Yatırım Çözümleri Ürün Geliştirme Ekibi”ne katılacağı yazıldı. Morgan Stanley’nin bu ekibi; yatırım ortaklıkları, para piyasaları fonları, eğitim birikimleri için vergi avantajlı fonlar ve ETF’lerden oluşan, toplamda 900 milyon dolardan fazla değere sahip olan varlıkları yönetiyor. Ürün yöneticisinin önceliğinin ise paket ürünler ve endeksler oluşturmak olacağı da belirtildi.

Morgan Stanley’nin bu ilânı, bankanın artık kripto para endüstrisini de ciddiye aldığının bir göstergesi olarak yorumlandı. Banka, 2021 yılının Mart ayında kripto odaklı pasif bir özel fon da çıkarmıştı. Morgan Stanley daha önce de, finansal danışmanlarına Galaxy Digital ve NYDIG tarafından çıkarılan bazı ürünler aracılığıyla müşterilerine kripto para hizmeti sunacağını açıklamıştı.

“Bir ürün olacağı anlamına gelmez”

Konuyla ilgili konuşan varlık yönetim firması Bitwise CEO’su Hunter Horsley ise bu ilânın, Morgan Stanley’nin danışmanlarına birçok kripto odaklı hizmet veren şirketten ürün sunma hakkını vermek istediğinin bir göstergesi olduğunu ancak bu konuda kimsenin hemen coşkuya kapılmaması gerektiğini belirtti:

“Kripto odaklı olsa da, orta seviyede bir kişiyi işe almak, piyasaya bir ürün geleceğini garanti etmez”

İlânda, işe alınacak kişiden beklentiler arasında tüm yatırım stratejilerinde ürün geliştirme fırsatlarını bulmak ve platformun kalitesini artırmak için 200’den fazla yatırım firmasıyla stratejiler belirlemek olduğu belirtiliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl