ABD’li eyalet yetkilisi Bitcoin projesini öğrenmek için El Salvador’a gitti

ABD'nin önemli eyaletlerinden olan Güney Carolina eyaleti Hazine Bakanlığı'ndan Curtis Loftis ile sağlık ve teknoloji sektöründen bazı kişiler, El Salvador'un Bitcoin hamlesini yerinde görmek üzere Latin Amerika ülkesinde 5 gün boyunca incelemelerde bulundular.

2021 yılının Eylül ayında Bitcoin’i resmi para ilân eden El Salvador, IMF ve Dünya Bankası gibi kurumlardan uyarılar alırken ABD’li bazı yetkililerin de radarına girmiş durumda…

Bitcoin Magazine’de yer alan habere göre; Güney Carolina eyaletinde hazine bakanlığı yetkilisi olan Curtis Loftis ile biirlikte 5 kişinin El Salvador’a gittikleri ve Bitcoin adaptasyonu konusunda incelemelerde bulundukları belirtildi. Latin Amerika ülkesine giden kişiler arasında sağlık, teknoloji ve iş dünyasından kişilerin olduğu aktarıldı.

Bir uçtan diğer uca incelediler

Haberde delegasyonun El Salvador’un çeşitli bölgelerini gezdikleri ve yerel halk ve yöneticiler ile Bitcoin benimsenmesi konusunda diyaloglarda bulundukları kaydedildi.

“Sokak satıcıları bile işlerini büyüttüler”

Güney Carolina Gelişen Teknolojiler Derneği (SCETA) başkanı Dennis Fassuliotis, El Salvador’da elde ettikleri tecrübelerin ve bilgilerin Güney Carloina’daki teknolojik gelişim açısından da kendilerine büyük fayda sağlayacağına inandıklarını söyledi.

Fassuliotis, “Sokak satıcılarının bu teknolojiyi nasıl benimsediği ve bunun sonucunda işlerini nasıl önemli ölçüde büyüttüğü hakkında çok sayıda hikaye duyduk” dedi.

Bitcoin’i araştırması için görevlendirilmişti

Loftis, Güney Carolina eyaleti tarafından kısa süre önce de Bitcoin benimsenmesini araştırmakla görevlendirilmişti. Delegasyon ayrıca Bitcoin eğitim programlarını da takip etti ve öğrencilerin finansal okuryazarlığa odaklanarak Bitcoin kullanımını anlamaları için verilen eğitimleri izledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl