ABD’li Kongre üyelerinden SEC başkanı Gensler’a kripto para mektubu

Kripto para ve blok zinciri teknolojisine verdiği destekle ve yasaklara karşı çıkmasıyla bilinen ABD'li Kongre üyesi Tom Emmer, kripto para şirketlerinden, SEC başkanı Gary Gensler'ın talepleriyle ilgili birçok şikayet aldığını ve bunun üzerine çift partili bir Kongre üyesi grubuyla Gensler'a bir mektup yazdığını açıkladı. Emmer, "Kripto para şirketleri fazladan raporlama yükleriyle uğraşmamalı ve Amerikan inovasyonu da engellenmemelidir" dedi.

SEC başkanı olmadan önce kripto para çevreleri tarafından “Kripto dostu” olarak bilinen ancak başkan olduktan sonra özellikle merkeziyetsiz finans ürünlerinin regüle edilmesi konusunda sert açıklamalarda bulunan Gary Gensler, sektörden şikayetler almaya devam ediyor.

Son olarak kripto para yasaklarına ve inovasyonu durduracak birçok regülasyona karşı duruşuyla bilinen ABD’li Kongre üyesi Tom Emmer, SEC başkanı Gensler hakkında çok fazla bilgi talep ettiği yönünde bazı kripto ve blok zinciri şirketlerinden, şikayetler aldığını ve bu yüzden de Gensler’a “çift partili” bir mektup yazdığını belirtti.

“Regülatörlerin inovasyonu yok etmediğinden emin olmalıyız”

Konuyla ilgili Twitter’dan yazan Tom Emmer, şirketlerin, Gary Gensler’ın taleplerinin kendilerine ağır yük olduğunu, bu talepleri uygulamak istemediklerini dile getirdi ve Gensler’a mektup yazdığını açıkladı:

“Ofisim son dönemde birçok kripto ve blok zinciri şirketinden, SEC başkanı Gary Gensler’ın ‘bilgi sağlama’ talepleriyle ilgili şikayetler aldı. Şirketler, Gensler’ın taleplerini ciddi bir yük ve inovasyonu durdurucu adımlar olarak görüyor ve bunları yapmak istemiyorlar. Bu yüzden ben de kendisine, iki partiden de Kongre üyelerinin imza attığı bir mektup gönderdim ve bu taleplerin istenme süreci hakkında ben de bilgi talep ettim.

SEC, bazı kurallar koyma amacıyla piyasa katılımcılarından bilgi alma yetkisine sahiptir ancak, bu talepler, vatandaşlar ve şirketler üzerindeki baskıyı azaltan ‘Evrak İşlerini Azaltma Yasası’nda belirlenen standartları ihlal etmemeli ve aşmamalıdır.

Kripto para şirketleri, onlara ciddi şekilde yük olacak fazladan yargı ve raporlama talepleriyle aşağı çekilmemelidir. Regülatörlerimizin Amerikan inovasyonunu ve fırsat yaratma doğasını yok etmediğinden eminim olmalıyız”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl