ABD’li regülatörden kripto borsası FTX’e iyi haber

Geçtiğimiz hafta FTX borsasının, Voyager platformunu satın alma işlemlerinin durdurulmasını talep eden Teksas regülatöründen yeni bir açıklama geldi. Regülatör kurum, borsanın kanunu çiğnediğine yönelik bir karar henüz vermediğini belirtti.

ABD’nin Teksas eyaletinin menkul kıymet kurulu başkanından FTX borsasına yönelik henüz bir kanuni yaptırım olmadığı yönünde açıklama geldi. Kurum başkanı Joseph Rotunda yaptığı açıklamada “Biz sadece soruşturma başlattığımızı belrten bir duyuru yaptık. Şu an bilgi toplama aşamasındayız” dedi.

Regülatör hesap açıp getiri elde etti

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta Teksas regülatörü, Voyager’in iflas ve satın alma sürecine bakan mahkeme başkanına, sürecin durdurulmasını talep eden bir mektup göndermişti. Mahkemeye gönderilen dosyada, regülatör Rotunda’nın FTX’te bir hesap açtığı ve orada getiri elde edebildiği belirtilmişti. Ancak başkan Rotunda henüz bir suçlamada bulunacak durumda olmadıklarını söyledi ve “Bir yaptırım uygulanacağı zaman bu, kamuya açık şekilde duyurulacaktır” dedi.

Rotunda katıldığı bir üniversite panelinde ayrıca hem SEC hem de CFTC ile koordineli şekilde görüşmelerde bulunduklarını da söyledi.

“Telefon ile halledilebilecek konuları yaptırımla sonuçlandırmak istemem”

Katıldığı panelde FTX.US’in yöneticisi olan Ryne Miller’ın da olduğunun hatırlatılması üzerine Rotunda, “Açıkçası bir telefon ile halledilebilecek konuları yaptırım uygulayarak sonuçlandırmayı istemem” dedi. FTX’in hukuk işlerinden sorumlu yöneticisi Miller da regülasyonların önemine vurgu yaptı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl