Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

ABD’li senatör Warren, SEC başkanı Gensler’e kripto para mektubu yazdı

Kısa süre önce kripto paralar hakkındaki sert sözleriyle gündeme gelen ABD’li senatör Elizabeth Warren, bu kez de SEC başkanı Gary Gensler'e konuyla ilgili bir mektup kaleme aldı. Warren mektubunda, "Regülasyon eksikliği, sıradan yatırımcıları dolandırıcıların ve manipülatörlerin merhametine teslim ediyor." dedi ve SEC'nin adım atması gerektiğini söyledi.

warren

ABD’li senatör Elizabeth Warren, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler’e, kurumun kripto para regülasyonları konusundaki otoritesini ve ileriki dönemde Kongre’nin bu konuda ne gibi hamlelerde bulunması gerektiği yönünde sorular sorduğu bir mektup yazdı.

Senato’nun Bankacılık Komitesi’nin bir alt komisyonu olan Ekonomi Politikası başkanı olan Warren, mektubuna 28 Temmuz’a kadar cevap talep ediyor.

Warren mektubunda, kripto paraların tüketicilere ve piyasalara verdiği zararlardan bahsederken, aynı zamanda kripto para piyasalarının da aşırı volatil ve karanlık olduğunu söyledi.

“Regülasyon eksikliği tüketiciyi dolandırıcıların merhametine bıraktı”

Senatör konuyla ilgili bir de açıklama yaparken şu ifadeleri kullandı:

“Kripto paralarına olan taleple birlikte, kripto para borsalarının da sayısı gittikçe artıyor. Mantıklı regülasyon kurallarının eksikliği, sıradan yatırımcıları dolandırıcıların ve manipülatörlerin merhametine teslim ediyor. Regülasyonlardaki boşluklar finansal piyasalarımızın güvenliğini, tüketicileri ve yatırımcıları tehlikeye atmaktadır. Bu riskleri ortadan kaldırmak için SEC tüm otoritesini kullanmalıdır ve tabii ki Kongre de devreye girmelidir”

“Korkunç bir para birimi” demişti

Daha önce de birçok kez kripto paralar hakkında sert ifadelerde bulunan Warren, Bitcoin madenciliğinin Hollanda’dan daha fazla enerji harcadığı iddiasında bulunmuş ve Bitcoin için de “korkunç bir para birimi” tanımlamasını yapmıştı.

Senatör ve Kongre üyesi kripto para aldı

Warren’ın bu açıklamalarına rağmen bir başka senatör Pat Toomey’nin, Grayscale’in Bitcoin ve Ethereum fonlarına yatırım yapması dikkat çekmişti. Kongre üyesi Barry Moore’un da, SEC’ye yaptığı resmi bildirim ile, Bitcoin, Ethereum, Cardano ve Dogecoin aldığı ortaya çıkmıştı. Moore’un bazı alımlarında kripto para borsası kullandığı belirlenmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl