ABD’li senatörden SEC başkanı Gensler’a kripto para mektubu

Kripto paralara karşı destekçi tutumu ile bilinen ABD’li senatör Pat Toomey, SEC Başkanı Gary Gensler’a bir mektup yazdı. Toomey, mektupta özellikle SEC’nin hangi dijital varlıkların menkul kıymet olduğu konusunda bir açıklık getirilmesini talep etti.

Mektuba Gensler’ın 14 Eylül’de Senato Bankacılık Komitesi önünde verdiği ifade için teşekkür ederek başlayan senatör, SEC’nin kripto para alanında “ne yazık ki” yaptırım yoluyla düzenleme stratejisini benimsediğini vurguladı. Toomey, SEC Başkanı’nın herhangi bir kripto para borsasının menkul kıymet niteliği taşıyan bir varlık listelemiyor olması ihtimalinin uzak olduğuna dair açıklamasını hatırlatarak “SEC, olasılık tahmini vermekten daha fazlasını yapmalıdır.” dedi.

Gensler’a birtakım sorular yönelten Toomey, cevapların mevcut yasa ve yönetmeliklerin sınırları dahilinde gelecek vadeden teknolojilerin geliştirilmesi konusunda sektöre yasal netlik sağlayacağını belirtti.

Cumhuriyetçi senatör, bugün bir açıklama ile de dikkatleri üzerine çekti. Çin Merkez Bankası’nın kripto paralarla ilişkili açıklamaları üzerine Toomey, kişisel Twitter hesabından “Çin’in Bitcoin ve kripto paralar üzerindeki baskıcı tehdidi, ABD için büyük fırsat.” yorumunu yaptı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl