ABD’li ünlü şarkıcı John Legend’dan NFT platformu

12 kez Grammy ödülü kazanmış olan şarkıcı ve söz yazarı John Legend, müzisysenler ve eğlence sektörü çalışanları için bir NFT platformu kuruyor. "OurSong" adlı platform, sanatçıların yaptıkları eserleri token'laştırıp satmasını sağlayacak.

ABD’li ünlü şarkıcı, söz yazarı ve prodüktör John Legend da NFT dünyasına adım atıyor. Grammy ödüllü sanatçı, bir NFT platformu kurma kararı aldı. Legend bu projede, Tayvan merkezli dijital müzik hizmetleri sunan KKBOX adlı şirketin sahibi Chris Lin ve Twitch kurucularından Kevin Lin ile birlikte çalışacak.

OurSong (Bizim Şarkımız) adlı platformda sanatçılar NFT’ler aracılığıyla çalışmalarını paraya çevirebilecekler. Şirkette Legend’ın görevi, gelecek vaadeden sanatçıları ve onların hayranlarını platforma çekmek için etki ve farkındalık yaratmak olacak.

Platformun özellikle eserlerini yayımlama konusunda çekinceleri olan gençler için önemli bir yer olacağını belirten Legend, şu ifadeleri kullandı:

“Gelişmekte olan bir kişinin sanatını dünyayla paylaşması gerçekten ilgi çekici olacaktır. Bu kişiler genelde yaptıkları eserin hiçbir şekilde para etmeyeceğini düşünerek çalışıyorlar. Ancak bu tür bir sistem onlara destek oluyor. Hayatlarını NFT’ler üzerinden kaznaan ve geçimini sağlayan öğrenciler var”

“Kripto para cüzdanına gerek yok”

Platformun CEO’su konumundaki Chris Lin ise, kullanımın çok kolay olduğunu hatta bir kripto para cüzdanına bile gerek olmadığını söyledi. Platformdaki dijital kartlar ayrıca, kullanıcıların henüz yayınlanmamış müziklere ya da özel sohbet odalarına erişimlerini sağlayan özel ayrıcalıklar elde etmesine olanak tanıyor.

Çoğu tanınmış isim NFT tercih ediyor

Özellikle 1 senedir hayatımızda ciddi şekilde olan NFT’ler sanat ve müzik dünyasına da hızlı bir giriş yaptı ancak birçok sanatçı Legend gibi platform başlatmak yerine genelde kendi NFT’lerini çıkarıyorlar. Platform başlatan isimlerden biri de geçtiğimiz günlerde Amerikan futbolunu bıraktığını açıklayan Tom Brady’ydi. FTX borsasıyla da sponsorluk anlaşması bulunan Brady, Autograph adında spor tabanlı NFT koleksiyonları üzerine yoğunlaşan bir şirket kurmuştu. Autograph Ocak ayında tam 170 milyon dolar yatırım almıştı. Metaverse’e yaptığı yatırımlarla bilinen Andreessen Horowitz şirketi de yatırımcılar arasında bulunuyordu.

Legend ve diğer kurucu ortaklar ise platformlarıyla ilgili maddi detaylara değinmekten kaçındılar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl